Praha,
25
Květen
2012
|
00:00
Europe/Amsterdam

BLUEHOUSE VSTUPUJE NA STŘEDOEVROPSKÝ TRH AKVIZICÍ PORTFOLIA ČESKÉHO INTERSPARU

Společnost CBRE zastupovala Bluehouse v akvizici maloobchodního portfolia v České republice, které se skládá z Euro Centra v Hradci Králové a hypermarketu Interspar ve Znojmě.

Bluehouse je soukromá investiční realitní společnost podnikající na trzích střední a jihovýchodní Evropy s portfoliem tří fondů a více než 29 projektů v hodnotě 780 milionů EUR. K realizaci své investiční strategie zavedla Bluehouse provozní platformu, která pokrývá střední, a jihovýchodní Evropu s regionální kancelářemi v Bulharsku, Chorvatsku, České Republice, Řecku, Rumunsku a Srbsku.
Kromě své investiční činnosti má Bluehouse rozsáhlé zkušenosti s provozem vlastních realitních projektů. Postavila několik úspěšných projektů včetně McArthurGlen Designer Outlet centra v Aténách, kancelářské budovy City Gate v Bukurešti a Bluecentra v Bělehradě. V současné dobe rovněž staví nákupní centrum Point v chorvatském Záhřebu.
Euro Centrum je umístěno v hustě osídlené čtvrti města Hradce Králové a skládá se z hypermarketů Baumax a Interspar včetně nákupní galerie. Druhý hypermarket Interspar se nachází ve Znojmě. Celková hrubá pronajímatelná plocha portfolia představuje 28,970 metrů čtverečních.
Tomáš Jandík, investiční poradce ze společnosti CBRE komentuje: "Tato transakce je jeden z mála obdobných prodejů v regionu a jsme rádi, že jsme byli zapojeni jménem společnosti Bluehouse."