Praha,
09
Červen
2011
|
00:00
Europe/Amsterdam

CB RICHARD ELLIS KUPUJE EURO MALL CENTRE MANAGEMENT

Společnost CB Richard Ellis dnes oznámila, že koupila firmu Euro Mall Centre Management (EMCM), specializující se na správu nákupních center ve střední a východní Evropě. CBRE tímto rozšiřuje portfolio služeb nabízených svým klientům.

Společnost EMCM byla založena v roce 2002 a poskytuje služby spojené se správou nákupních center v klíčových zemích region střední a východní Evropy a to v České republice, na Slovensku, Polsku, Litvě a Lotyšsku a mezi její hlavní klienty patří významné společnosti jako Invesco, ING, Heitman, GE, Pradera a Pramerica. EMCM má přes 200 zaměstnanců a spravuje více než 40 center s rozlohou přes 658 000 m2 a více než 2400 nájemci.

Mike Strong, CEO pro CBRE EMEA (Evropa, Blízký Východ a Afrika) říká: “Stále se snažíme vylepšovat služby, které nabízíme svým klientům. Tato akvizice je shodná s naším dlouhodobým plánem kupovat nejlepší firmy s oboru a dále tak posilovat naše klíčové služby. EMCM je výjimečně úspěšný tým a lídrem ve svém oboru v region střední a východní Evropy a skvěle tak doplní portfolio našich nabízených služeb pro investory, nájemce a developery v těchto, stále rostoucích, trzích.“

Jørn Elkjær-Holm, CEO EMCM dodává: “Během devíti let od založení EMCM naše firma významně rosta a spojením se CB Richard Ellis se nám otevírá jedinečná příležitost stát se součástí prvotřídní celosvětové korporace. Globální základna CBRE nám umožní poskytnout naše znalosti místního trhu investorům a developerům chystajícím se vstoupit na místní trhy a zároveň I mezinárodním retailerům, která plánují své značky uvést v klíčových městech regionu.”