Praha,
16
Duben
2015
|
12:34
Europe/Amsterdam

CBRE GROUP UZAVŘELA DEFINITIVNÍ DOHODU O PŘEVZETÍ SPOLEČNOSTI GLOBAL WORKPLACE SOLUTIONS SPOLEČNOSTI JOHNSON CONTROLS

CBRE Group oznámila, že uzavřela definitivní dohodu o převzetí společnosti Global WorkPlace Solutions (GWS) Johnson Controls. GWS je jedním z největších poskytovatelů integrovaných řešení pro správu nemovitostí Integrated Facilities Management pro velké majitele či nájemce obchodních nemovitostí a má provozovny po celém světě. Kupní cena je 1,475 mld. USD.

Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE
„Tato akvizice, ze které jsme velmi nadšeni, je dalším krokem v našem úsilí vytvářet výhody pro naše klienty z řad nájemců i v České republice sladěním všech aspektů jejich pronájmu, vlastnictví, využívání a provozování jejich nemovitostí s cílem zvýšit jejich konkurenceschopnost. Je to zcela v souladu s tím, co slyšíme od našich klientů, kteří stále hledají plně integrované řešení realitních služeb.“
Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE

GWS bude fungovat jako součást společnosti CBRE Global Corporate Services (GCS), jejíž příjmy rostly v posledním desetiletí dvojcifernou rychlostí. Stále více společností totiž využívá externích služeb v oblasti nemovitostí. Až bude transakce uzavřena, bude plný rozsah kombinovaných služeb pro majitele a nájemce – zejména zahrnující odborné znalosti CBRE v oblasti leasingu a technické znalosti GWS – dostupné klientům obou společností.

CBRE a Johnson Controls též oznámily 10-leté strategické partnerství. CBRE poskytne společnosti Johnson Controls kompletní portfolio integrovaných korporátních služeb v oblasti nemovitostí (včetně správy, řízení projektů a služeb transakcí) pro více než 50 mil. metrů čtverečních a spol. Johnson Controls nabídne přímé výrobní spojení na vzduchotechnická zařízení, systémy pro automatizaci budov a související služby pro aktiva spravovaná CBRE.

Společně budou CBRE a GWS spravovat téměř 5 mld. metrů čtverečních nemovitostí a korporátních nemovitostí v globálním měřítku, což zahrnuje 2,3 mld. metrů čtverečních v Severní a Jižní Americe, 1,2 mld. metrů čtverečních v Evropě, na středním východě a v Africe a 1,4 mld. metrů čtverečních v asijsko-tichomořské oblasti. Společnost GWS, která má po celém světě přibližně 16 000 zaměstnanců, vytvořila za 12 měsíců do 31. prosince 2014 zisk v přibližné výši 3,4 mld. USD.