Prague,
06
Březen
2019
|
11:24
Europe/Amsterdam

CBRE: IT HUB skupiny NN v Praze v novém

Vypadá to tady trochu jako na jiné planetě. Designové prostory ve stylu kultovních sci-fi filmů nebo legendárních počítačových her. Panuje tu neformální atmosféra, mluví se mnoha jazyky. Vítejte v NN IT HUBu, který poskytuje svoje služby všem pobočkám finanční skupiny NN po celém světě.

NN IT HUB se nachází na dobré pražské adrese na Andělu a nabízí uplatnění počítačovým odborníkům i nadaným studentům, kteří chtějí pracovat s nejnovějšími technologiemi a vyměňovat si zkušenosti s kolegy ze zahraničí. Ze 130 IT odborníků, kteří teď v NN IT HUBu působí, tvoří polovinu z nich cizinci. Celkem reprezentují 26 národností. A to i z tak vzdálených zemí, jako jsou Mexiko, Kolumbie, Kanada, Indie nebo Pákistán.

 

Aneta Szewczyková, Architect společnosti CBRE
V nových kancelářích NN IT Hub jsme vytvořili především funkční, ale také atraktivní a personalizované prostředí obohacené o speciální společné prostory určené jak k formálnímu, tak neformálnímu potkávání zaměstnanců. Nevytvořili jsme pouze nádech domácí atmosféry, ale šli jsme ve svém snažení ještě o kus dál. Nový prostor je nadstandardem, který by si zaměstnanec doma vytvářel jen s těží. Plní jeho tajná přání a podporuje jeho hravost a fantazii.
Aneta Szewczyková, Architect společnosti CBRE

„Kromě velkorysých zaměstnaneckých podmínek, dobrého ohodnocení, skvělého prostředí a zázemí nabízíme také výzvy v podobě spolupráce na nejsložitějších IT úkolech v rámci celé finanční skupiny NN. Máme tady třeba tým etických hackerů, kteří hackují systémy společnosti, aby odhalili jejich slabá místa a mohli je tak lépe bránit před napadením zvenčí,“ podotýká ředitel NN IT HUBu Ronald Lipták a zároveň vysvětluje, jak toto moderní pracoviště podporuje agilní způsob práce.

Ten stojí na úzké spolupráci týmů, které jsou zodpovědné za dodání produktu a mají volnost při hledání efektivních řešení a optimální cesty. Jsou tak schopné rychlé reagovat na změnu. Základem takového řešení je vždy kreativita. „Tvořivé myšlení zaměstnanců jsme využili i při navrhování samotných prostor, obzvlášť zasedacích místností. To oni vymysleli zasedačku ve stylu džungle nebo známých postav z komiksového světa,“ zdůrazňuje Ronald Lipták.

Aneta Szewczyková, Architect společnosti CBRE
Moderní a klidné pracovní prostory kontrastují s hravými zasedacími místnosti. Pracovní zóny jsou definovány přírodními texturami v podobě dřevěného a cihelného obkladu. V kombinaci s teplým, jemným nasvícením působí hřejivým a stabilním dojmem. Neutrální barevnost je doplněna akcentními barvami společných zón. Každý tým má svou brainstorm zónu, která svou výraznější barevností přímo vybízí k energickým diskuzím. Jelikož se zaměstnanci sami podíleli na celém tvůrčím procesu, prostory jim mohly být co nejvíce uzpůsobeny. Zasedací místnosti tematicky vzešly z přání zaměstnanců. Mohou se ocitnout v tropickém pralese, komiksovém příběhu či uprostřed střetu dobra a zla. V každém z nás je kousek dítěte, které si zaslouží být hýčkáno, jelikož právě ono je tím hnacím motorem každé změny a inovace.
Aneta Szewczyková, Architect společnosti CBRE

Parametry samotného NN IT HUBu jsou nadstandardní. Plocha tohoto originálního pracoviště činí přibližně 2500 m2, je zde připraveno 180 komfortních pracovních míst a až 200 flexibilních míst podporujících spolupráci. I přesto, že celá kancelář funguje na bezdrátových technologiích, celková délka natažených elektrických i datových kabelů přesahuje čtyřicet kilometrů. Zaměstnanci zde mají také laboratoř s 3D tiskárnou, kterou mohou využít i k soukromým účelům.

Autorem architektonického návrhu byla společnost CBRE.

Více o NN IT HUB:

  • Adresa – Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5
  • Délka architektonických a projekčních prací – 4 měsíce
  • Délka stavební realizace – 3,5 měsíce
  • Celkový počet židlí – přes 300 kusů
  • Počet svítidel – 1000 kusů
  • Zasedací místnosti: 7 klasických, 15 menších (pro tříčlenné týmy)
  • Datové kabely – 23 000 metrů
  • Elektrické kabely – 21 000 metrů
  • Zelené květinové stěny – 6 automatických zavlažovacích zařízení