Prague,
18
Říjen
2017
|
12:00
Europe/Amsterdam

Škodův palác má nového vlastníka

CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, poskytoval poradenské služby institucionální investiční společnosti GLL Real Estate Partners GmbH (GLL) se sídlem v Mnichově při akvizici 100 % akcií společnosti Škodův palác s.r.o., vlastníka Škodova paláce v Praze 1, ve spolupráci se společnostmi Wilsons, Sentient & PWC a DPK Management by Dentons. Nový vlastník odkoupil historickou kancelářskou budovu od společnosti Guyana Holding Sarl. Poradcem prodávajícího byla DPK Management Limited. Cena této transakce nebude zveřejněna.

Kancelářské prostory o celkové výměře 23 000 m2 jsou dlouhodobě pronajaty Magistrátem hlavního města Prahy. V budově v současné době sídlí řada institucí. Historická budova ve stylu art deco, pocházející z roku 1929, byla v roce 2006 kompletně zrekonstruována pro účely Magistrátu hlavního města Prahy. Škodův palác se nachází na křižovatce ulic Jungmanova a Charvátova v centru Prahy s vynikající dostupností městské hromadné dopravy.

Společnost GLL spravuje mezinárodní aktiva v celkové hodnotě přibližně 7 miliard eur. Od roku 2004 aktivně působí také ve střední a východní Evropě, kde momentálně spravuje řadu komerčních nemovitostí v celkové hodnotě více než 1,2 miliardy eur, včetně dvou budov v Praze – na Václavském náměstí 3 v Novém Městě a Anděl Park B na Smíchově.