Prague,
07
Prosinec
2017
|
09:32
Europe/Amsterdam

CBRE otevírá kancelář v Brně a posiluje realitní trh na Moravě

Shrnutí
  • CBRE je nově jedinou mezinárodní konzultační společností v realitním sektoru v Brně a zastřeší zde celou Moravu
  • Pobočka poskytne služby pro všechny komerční realitní sektory Office, Industrial a Retail v oblasti Building Consultancy a Property Management
  • Sídlo nové kanceláře je v Brno Business Parku

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, nově posiluje realitní trh na Moravě a otevírá zde svou pobočku v Brno Business Parku, který se nachází na Londýnském náměstí v Brně. Místní divize má za úkol zastřešit všechny transakce v různých realitních sektorech na moravském trhu.

Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE
Morava je strategický trh v rámci České republiky, a proto jsme hrdí, že jsme první mezinárodní realitní konzultační společnost, která otevírá pobočku v Brně se zaměřením na nemovitostní sektory Office, Retail a Industrial. Jako sídlo nové moravské pobočky byly vybrány kanceláře v budově Brno Business Parku, které zároveň CBRE spravuje pro svého klienta Immofinanz.
Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE

Celkově Morava, přesněji Jihomoravský kraj, Zlínský kraj, Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj, disponuje 1 566 300 m2 industriálních nemovitostí, které tvoří 23 % celkové nabídky v České republice. Na Moravě se nachází také 733 tis. m2 retailových ploch, což znamená 31 % z celkové trhu. Trh kancelářských realit je primárně situován do větších měst. Na Moravě se jedná o Brno a Ostravu. V Brně se aktuálně nachází 547 tis. m2 kanceláří a v Ostravě je to celkem 215 tis. m2 kanceláří. Ve srovnání s Prahou, kde je celková plocha kancelářských prostor 3 280 000 m2, je podíl v daném sektoru o něco nižší.

Brno, jakožto vlajková loď Moravy, diktuje celý realitní trh a poptávku v moravských regionech. Brno má 380 tis. obyvatel a je druhým největším městem v České republice. Je to ekonomické, kulturní a vzdělávací centrum jižní Moravy. Zároveň je výhodně umístěno na křižovatce důležitých dálnic spojujících Brno s evropskými metropolemi, jako je Praha (210 km), Vídeň (150 km) a Bratislava (140 km).

Brno je druhým největším kancelářským trhem v České republice. Sekundární pozice brněnského kancelářského trhu v rámci České republiky má velký vliv na celkovou poptávku. Přední zájem o kancelářské prostory v Brně projevují místní firmy nebo společnosti, pro které není umístění v hlavním městě rozhodující. Naopak má pro ně pozice mimo tento trh své přednosti. Těmi jsou především znatelně nižší cena nájmu a také levnější pracovní síla. Brno zároveň disponuje velkým počtem univerzitních studenů, kteří jsou pro poptávané sektory vyhovující.