Prague,
12
Červen
2017
|
11:30
Europe/Amsterdam

CBRE: Tirex Tyre úspěšně realizovala prodej haly a výstavbu nové haly do vlastnictví v Panattoni Parku Prague Airport II

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala prodej stávající haly a výběr řešení pro novou halu společnosti Tirex Tyre, která se zabývá velkoobchodním prodejem pneumatik. Preferencí společnosti bylo získat novou nemovitost do vlastnictví. Jako nejvhodnější řešení byla vybrána hala o rozloze 15 tisíc m2, která je součástí moderního distribučního centra Panattoni Park Prague Airport II. Stavba na zakázku bude dokončena a předána v srpnu 2017. Prodej stávající haly o velikosti 10 tisíc m2 v Modleticích byl již realizován.

Společnost CBRE zajišťovala pro Tirex Tyre i tender na developera nové haly. Od prodeje modletické haly po předání nové uběhne pouze 12 měsíců, což je ve srovnání s podobnými projekty velmi krátká doba. Panattoni Europe nabídla řešení možnosti výstavby haly do vlastnictví, která je ojedinělou možností v okolí Prahy. Lokalita se nachází v obci Pavlov, Praha-západ, v těsné blízkosti D6. Tento skladovací prostor je proto velmi vhodně strategicky umístěn a má výbornou dostupnost na mezinárodní letiště Praha Ruzyně, přímé napojení na pražský okruh a další hlavní dopravní tahy D7 a D5, dále průmyslovou zóna Kladno nebo centrum Prahy, obě destinace v dostupnosti cca 20 minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Goldbeck

Současné podmínky na realitním trhu nám umožnily prodat halu v Modleticích za velmi dobrých podmínek, což zvýšilo naši motivaci se přestěhovat a rozšířit kapacity haly. V CBRE jsme našli partnera, který nám uměl pomoci s oběma našimi nemovitostmi – prodejem stávající haly i koupí nové. Díky nim jsme ušetřili čas a energii, protože za nás vyřešili tender a porovnání jednotlivých nabídek. Nová hala je zhotovena dle nejmodernějších standardů, a to nejen z hlediska měřítek nemovitosti jako takové, ale i z hlediska požadavků na skladování pneumatik. Těšíme se, že letošní zimní sezonu již budeme řešit z nové haly.
Michal Urbánek, generální ředitel Tirex Tyre
Lukáš Šaling, Associate Director oddělení Industrial & Logistics společnosti CBRE
CBRE pomohlo společnosti Tirex Tyre hned ve dvou oblastech, a to s prodejem současné haly v Modleticích a s výběrovým řízením na developera nové haly. Zorganizovali jsme výběrové řízení na výstavbu nové haly do vlastnictví. Z tenderu vyšlo vítězně Panattoni, které nabídlo klientovi nejvhodnější lokalitu. S ohledem na odpovídající cenu a zkušenosti, které Panattoni jako developer má, jsme toto řešení společnosti Tirex Tyre doporučili. Radost máme z rychlého průběhu celého tenderu, kdy od prodeje haly v Modleticích po předání nové haly v Pavlově uběhne pouze 12 měsíců.
Lukáš Šaling, Associate Director oddělení Industrial & Logistics společnosti CBRE
Jako jediní jsme společnosti Tirex Tyre dokázali nabídnout výstavbu na míru a do vlastnictví, což je segment, na který se dlouhodobě specializujeme. Panattoni Park Prague Airport II zároveň klientovi umožní zůstat v bezprostřední blízkosti Pražského okruhu a nejdůležitějších uzlů české dálniční sítě. Kromě toho, že jsme plně vyhověli požadavkům investora, mě jako developera pochopitelně těší, že jeden z našich nejnovějších průmyslových parků se nám začíná pomalu zaplňovat.
Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko