Praha,
08
Září
2016
|
09:30
Europe/Amsterdam

CBRE: V současné době monitorujeme více než 40 probíhajících transakcí

Shrnutí

CBRE, světový lídr v poskytování služeb sektoru komerčních realit, zveřejnil studii o investicích na trhu s realitami ve druhém čtvrtletí s předpovědí do konce roku. Celkový objem investic v první polovině roku dosáhl hodnoty 957 milionů EUR a dostal se o téměř 39 % nad průměrnou hodnotu výsledků prvních pololetí za posledních deset let. CBRE v současné době monitoruje více než 40 probíhajících transakcí v různých fázích realizace, z nichž některé budou pravděpodobně uzavřeny až v roce 2017.

Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE
Očekáváme, že pozitivní vývoj na trhu bude přetrvávat i v druhém pololetí a celkový objem investic za rok 2016 může dosáhnout hodnoty 3 miliardy EUR, což je rekordní hodnota pro Českou republiku. Maloobchodní sektor si udrží svou popularitu mezi investory. Máme za sebou období s  nízkou spekulativní kancelářskou výstavbou, tudíž očekáváme, že se situace na trhu s kancelářskými prostory výrazně zlepší. Mezi přední probíhající transakce patří The Park, Florentinum a Enterprise, které by mohli být uzavřeny ještě v roce 2016. Očekáváme, že tyto významné transakce definují nové referenční výnosy v sektoru kanceláří.
Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE

Zatímco český kapitál převažoval v prvním pololetí roku 2016 a představoval 35 % objemu investic, předpokládáme, že nakonec největší podíl investic bude realizován zahraničními investory, mezi nimiž budou aktivní zejména evropské institucionální skupiny.

CBRE očekává, že pokles výnosů bude v druhé polovině roku 2016 zpomalovat a dosáhne stabilní úrovně ke konci kalendářního roku. Neočekáváme však, že by mělo dojít k dramatickému poklesu rozdílu výnosů primárních a sekundárních investic.