Praha,
27
Srpen
2015
|
09:50
Europe/Amsterdam

Na návštěvě v Socialbakers - rozhovor s Janem Řežábem

Jan Řežáb (Socialbakers): Podnikáme ve virtuálním světě, i ten ale tvoří lidé

Nedávno jsme zveřejnili rozhovor s šéfkou českého Googlu Táňou le Moigne, která dostala možnost zeptat se další osobnosti na cokoliv, co souvisí s životem firem. Táňa si vybrala Jana Řežába, spoluzakladatele a šéfa původem plzeňské společnosti Socialbakers, světové špičky v měření úspěšnosti působení na komunitních sítích jako jsou Facebook nebo Twitter. Jan Řežáb se jako první Čech dostal do prestižního žebříčku amerického časopisu Forbes, jehož redakce ho zařadila do kategorie "30 pod 30". Ta upozorňuje na největší podnikatelské talenty mladší 30 let.

Společnost Socialbakers se nedávno přestěhovala do nových prostorů v rekonstruované budově Forum Karlín. Od dubna 2015 tak jejích 200 pražských zaměstnanců funguje v netradičním prostoru bývalé tovární haly, kde se povedlo zachovat unikátní genius loci.

První otázku vám na dálku posílá ředitelka českého Googlu Táňa le Moigne: Co děláte jako šéf pro to, aby vašim kolegům či zaměstnancům bylo v práci dobře? Podporujete ve firmě "family friendly" kulturu a kulturu podporující zdravý životní styl?

Se Socialbakers jsme se nedávno přesunuli do nových kanceláří v Karlíně. Rozhodli jsme se k tomu poté, co jsme v Praze vyrostli z 20 na více než 200 lidí. Několik let jsme byli ve dvou krásných vilkách na Vinohradech a tamní prostředí pro nás bylo velmi důležité. Nicméně jsme se z této fáze chtě nechtě museli posunout. I proto jsme ale naše nové kanceláře vybavili docela netradičním způsobem. Na první pohled se může zdát, že člověk přišel do ne úplně hotového prostoru, všechno má ale svůj smysl.

Jak to tedy u vás konkrétně vypadá?

Uprostřed kanceláří je kavárna, která má působit jako hlavní sociální bod a je obklopena cca 500 metrů čtverečních terasy. V kanceláři máme tělocvičnu s pingpongovým stolem, činkami, a dalším vybavením. Také v ní, nebo pokud je hezky tak případně venku na terase, cvičíme každý týden jógu. Kuchyňky jsou například umístěné v upravených velkoobjemových kontejnerech a chceme, aby v nich měli naši lidé vždy připravené čerstvé ovoce. Neustále se snažíme, aby prostředí bylo lepší a lepší.

Nové prostory vám určitě nabídly i nové možnosti…

 

 
 
Jan Řežáb, zakladatel a ředitel Socialbakers
Jako firma podnikáme ve virtuálním světě, všechno ale tvoří lidé. Proto jsme zorganizovali v Praze konferenci ENGAGE pro více než 1000 lidí a měli jsme obrovskou radost, že se u nás v kancelářích sešlo tolik klientů a že naši kolegové mohli vidět, jakou hodnotu má pro klienty jejich práce.
Jan Řežáb, zakladatel a ředitel Socialbakers

Přidávají se k tomu třeba nějaké akce pro děti zaměstnanců?

Právě nedávno jsme měli akci “Den dětí” přímo u nás v kancelářích a přišlo cca 15 dětí, což je na tak mladou firmu obecně velmi vysoké číslo. Jsme ještě mladá firma a všechno to, co jsem zmiňoval, jsou v propojení práce a běžného života jenom první krůčky. Věřím ale, že máme silný základ, abychom udělali ze Socialbakers jedno z nejlepších míst pro práci v Evropě.

Na závěr máte možnost předat štafetu a zeptat se někoho dalšího na otázku, která souvisí s pracovním prostředím a náplní jeho práce. Kdo to bude?

Zeptal bych se Václava Štrupla, šéfa internetového obchodu Bonami. Zajímalo by mě, jestli se to v tom vysokém tempu, které nasadili při vymýšlení svých designových věcí, dá vůbec stíhat. Jestli jim nedochází nápady nebo jestli se naopak někdy nestane, že se v tom, co dělají, opakují. A taky, jestli si myslí, že to má své limity, kdy už prostě dál vymýšlet nepůjde?

Zdroj fotografií: Forbes