Prague,
07
Prosinec
2018
|
14:05
Europe/Amsterdam

CBRE získala ocenění ve dvou kategoriích CIJ Awards: nejlepší makléřský tým v kategorii kancelářských prostor a nejlepší renovace komerčních prostor

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, získala dvě ocenění na letošních CIJ Awards Czech Republic. Tým CBRE Advisory & Transaction – Office získal ocenění v kategorii Best Office Power Broker Team a projekt renovace prostor Obchodního centra Letňany byl oceněn v kategorii Best Refurbishment.

Společnost CBRE je lídrem segmentu zprostředkovatelů pronájmů kancelářských prostor v Česku již několikátým rokem – v roce 2016 měla tržní podíl 36 %, v roce 2017 30 % a v prvních třech čtvrtletích letošního roku dosáhla podílu 40 %.

Helena Hurábová, Head of Advisory & Transactions Services – Office ve společnosti CBRE
Klíčem úspěchu našeho týmu je nabídka integrovaných služeb zahrnující nejen nalezení vhodných prostor a zprostředkování pronájmu, ale také pomoc s vytvořením a realizací strategie pracovních prostor včetně služeb jako je návrh, řízení změn a projektové řízení stavebních úprav či procesu stěhování pro naše klienty. Kompletní projektové řízení jsme poskytli při zařizování pronájmů klientům jako je Anect, Johnson & Johnson nebo Bank of Communications China.
Helena Hurábová, Head of Advisory & Transactions Services – Office ve společnosti CBRE

Stejně tak nabízí společnost CBRE integrované služby zahrnující vyjednávání s nájemci, správu nemovitostí a majetku či projektové řízení i pronajímatelům a majitelům budov. Office tým CBRE uzavřel celkem 184 transakcí na celkovou plochu více než 136 tisíc m2, meziročně zvýšil obrat o 10 %, úspěšně otevřel pobočku v Brně a již pátým rokem pořádá populární soutěž CBRE Zasedačka roku.

Oceněný projekt renovace Obchodního centra Letňany byl jedním z pilířů nové strategie, kterou připravil nový vlastník – CBRE Global Investors. Nová strategie zahrnovala rebranding, redesign a otevření nových obchodů, propagační kampaň i slavnostní znovuotevření, které proběhlo v říjnu 2018. Společnost CBRE je zodpovědná za pronájem, skladbu obchodů a Property Management OC Letňany. Rekonstrukce proběhla na 45 % obchodních a sdílených prostor obchodního centra s celkovým rozpočtem bezmála půl miliardy korun. „Jsme hrdí zejména na novou centrální food court zónu, která nabízí rozmanitější i zdravější možnosti stravování a až 350 míst v příjemném prostředí plném zeleně a denního světla. V rámci projektu bylo uzavřeno více než sto nájemních smluv na více než 11 tisíc metrů čtverečních komerčních prostor a do centra přibylo více než 40 nových obchodů,“ říká Róbert Sninčák, Head of Investment Operations CZ, SVK, HU & RO v CBRE GI.

Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE
CIJ Awards je soutěž, která si vybudovala renomé Oskarů světa realit a na opětovný úspěch CBRE v ní jsme náležitě hrdí. Je to především ocenění práce, úsilí a výsledků našich skvělých týmů. Z našeho pohledu je to ovšem i ocenění našich partnerů a zákazníků. Bez jejich pomoci, spolupráce a aktivního přístupu bychom nikdy nemohli uspět.
Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE

Společnost CBRE získala v minulosti na CIJ Awards například ocenění Best Property Management Firm (2016, 2017), Best Property Management Team (2014, 2013, 2012, 2011) nebo Best Project Management Firm (2017). Tým Advisory & Transaction – Office byl taktéž oceněn již poněkolikáté.