Prague,
20
Červen
2017
|
09:49
Europe/Amsterdam

CBRE zprostředkovala výstavbu nové haly pro Yanfeng

Za přítomnosti nejvýznamnějších zástupců ze společnosti Yanfeng Automotive Interiors a CTP bylo slavnostně otevřeno nové výrobní centrum v CTParku Planá nad Lužnicí. Jeden z nejmodernějších výrobních závodů v Evropě, který má sloužit k výrobě interiérů osobních aut, budovala CTP necelý rok. Celková rozloha činí více než 23 000 m2 a hala je konstruována do dvou podlaží. Transakci zprostředkovala společnost CBRE.

říká Jarmila Bartonová, Consultant Industrial & Logistics společnosti CBRE
Společnost Yanfeng se rozhodla pro nový projekt už před dvěma lety, kdy začal celý proces hledání vhodné lokality i developera. Jsme potěšeni, že se nám podařilo najít tak silného partnera jako CTP a že vznikla výjimečná stavba a nová pracovní místa.
říká Jarmila Bartonová, Consultant Industrial & Logistics společnosti CBRE

Nový výrobní závod pro globálního dodavatele automobilového průmyslu v CTParku Planá nad Lužnicí začala společnost CTP stavět v červnu minulého roku. Moderně vybudovaná hala s nejrůznějšími výrobními technologiemi vyžadovala speciální konstrukční řešení. Náročné požadavky Yanfeng Automotive Interiors dokázala splnit pouze CTP, a tím potvrdila svou dlouhodobou pozici lídra v průmyslovém developmentu na našem trhu. „Z konstrukčního hlediska se jedná o jeden z nejnáročnějších výrobních závodů, které jsme do této doby vybudovali. Kromě instalace unikátního 3D centra, byl jeden z požadavků klienta vybudovat obrovskou jeřábní dráhu o nosnosti do 50 tun uprostřed haly,“ uvádí Jaroslav Kaizr, Business Development Director ze společnosti CTP.
Součástí je také kromě chemických skladů speciální nakládací logistický tunel pro boční nakládku a vykládku, který usnadňuje distribuci po celé Evropě.

Výstavba průmyslové haly je unikátní také z hlediska exteriéru. „Součástí zakázky bylo řešení nové výsadby zeleně a sadových úprav. Na tomto projektu jsme spolupracovali s holandským zahradním architektem. Během realizace proběhla výsadba přibližně 140 ks vzrostlých stromů, cca 9000 ks keřů, přibližně 1000 ks okrasných rostlin a vznikla zatravněná plocha o rozloze 7500 m2, doplňuje Zdeněk Apeltauer, Regional Director CTP. Společnost CTP také vybudovala automatický zavlažovací systém a smluvně zajistila následnou péči o zeleň. Stromořadí 7m vysokých jedlí kolem haly vytváří dokonalou hlukovou a optickou bariéru.