Praha,
02
Září
2016
|
12:03
Europe/Amsterdam

CBRE zprostředkovalo pronájem pro společnost Johnson & Johnson v administrativním komplexu Mechanica

Shrnutí

Společnost CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, zprostředkovala pronájem kancelářských prostor o rozloze více než 15 000 m2 pro společnost Johnson & Johnson v administrativním komplexu Mechanica. Tento projekt vlastní investiční skupina Penta. Výstavba dvou budov začala na jaře letošního roku v nové městské čtvrti Waltrovka v pražských Jinonicích, jejich dokončení se předpokládá na říjen 2017.

Je nám ctí, že CBRE zastupovalo společnost Johnson & Johnson při vyhledání nového sídla, vyjednání nájemních podmínek a návrhu vhodného řešení konceptu kanceláří. Jako finální řešení pro nové kanceláře byl vybrán právě administrativní komplex Mechanica.
Katarina Wojtusiak, Head of Advisory & Transaction Services - Office ve společnosti CBRE

David Mansfeld, generální ředitel, JNJ Global Business Services s.r.o., doplňuje:

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo najít budovu, která dokonale splňuje všechny naše požadavky na vysoce nadstandardní pracovní prostředí pro naši rostoucí společnost. Nové prostory budou využívat pracovníci našich obchodních divizí a také zaměstnanci Johnson & Johnson regionálního centra, jehož činnost je zaměřena na poskytování interních služeb v oblasti financí, procurementu a řízení lidských zdrojů.“

David Musil, projektový manažer Penty, uzavírá:

„Johnson & Johnson patří k desítce nejvýznamnějších firem světa, pro svoji evropskou centrálu vybírali z několika možností. Skutečnost, že se rozhodli pro Waltrovku, kde pronajali celou jednu budovu Mechaniky, pro nás není zajímavá jen obchodně. Je také prestižní záležitostí.“

Na rozdíl od dynamických tvarů sousední Aviatiky zachovává moderní Mechanica industriální vzhled původních budov továrny. Ten jen podtrhuje památkově chráněná budova Walter, která do komplexu Mechanica patří také. Administrativní komplex má v rámci nově vyrůstající čtvrti ideální polohu. S vestibulem metra Jinonice bude propojen lávkou, přímo u něj začíná liniový park, který ho odděluje od rezidenční zóny.