Prague,
05
Prosinec
2019
|
12:50
Europe/Amsterdam

Adient má ve Strakonicích nové vývojové a inovační centrum

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zajišťovala projektový management výstavby nového vývojového a inovačního centra společnosti Adient, českého výrobce průmyslových textilií pro automobilový průmysl. Moderní vývojové centrum o ploše 3 500 m2 nabízí zázemí pro výzkum a vývoj textilií pro automobilový průmysl a je součástí stávajícího výrobního areálu společnosti Adient. Ta svůj vývoj zaměřuje na nové technologie, postupy výroby a na využívání progresivních materiálů. Vyvíjené technologie mimo jiné usnadňují výrobu sedadel, zvyšují funkčnost a prodlužují jejich životnost a jsou ohleduplné k životnímu prostředí.

Jan Chloupek, Senior Project Manager Building Constultancy společnosti CBRE
Náš tým Building Consultancy zajišťoval kompletní projektový management pro našeho významného klienta Adient Strakonice. Servis obsahoval vedení všech fází projektu. Koordinovali jsme projektovou činnost v rozsahu dokumentace pro stavební povolení, tendrové a následně realizační dokumentace. Organizovali jsme výběrové řízení na generálního zhotovitele stavby, včetně vyhodnocení a podpisu smlouvy o dílo.
Jan Chloupek, Senior Project Manager Building Constultancy společnosti CBRE

Význam vývojového a inovačního centra je celosvětový. Pracuje v něm více než sto odborníků na design, technologie a výrobu vzorků. Centrum rovněž úzce spolupracuje s výzkumnými ústavy a univerzitami, nejvíce s Technickou univerzitou v Liberci.

Jan Chloupek dále doplňuje: „V průběhu realizační fáze náš tým zajišťoval funkci technického dozoru investora a cost management jako součást servisu při řešení změn v průběhu výstavby. Projekt byl rovněž speciální částečným financováním ze strukturálních fondů EU. Jako výsledek výborné spolupráce všech zainteresovaných se může Adient nyní pochlubit vynikajícím zázemím pro oblast vývoje a inovací a udržet si tak v tomto segmentu svoji vedoucí pozici na trhu.“

„Výstavbou nového vývojového a inovačního centra jsme chtěli vyjít vstříc našim odborníkům, aby mohli pracovat v moderních podmínkách. A to nejen na zvýšení kvality produktů, ale také mohli využít rozmanitost a pohodlí nových kancelářských prostor, které přináší nová moderní budova s designově příjemným pracovním prostředím. Bude i důstojným centrem pro prezentaci a jednání s našimi zákazníky. Nová hala taktéž pomůže zlepšit proces skladování. Díky CBRE, které dokázalo propojit zkušenosti s tvorbou moderního pracovního prostředí a industriálních prostor, jsme projekt dovedli ke zdárnému konci,“ dodává Miroslav Říha, ředitel global advance engineering – fabrics - Adient.