Praha,
23
Říjen
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE: Zájem zahraničních investorů o severní Čechy roste

Až 100 nových pracovních míst v Ústeckém kraji

  • Japonská společnost Fukoku Rubber – vznikne až 50 nových pracovních míst.
  • Britská společnost Regenersis – vznikne až 50 nových pracovních míst.
  • CBRE řeší další zahraniční investice v okolí Teplic a Ústí nad Labem.
  • Očekávání: V regionu celkem do konce roku až 400 pracovních míst.

Společnost CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, potvrzuje růst investiční aktivity na českém realitním trhu i v Ústeckém kraji. V nedávné době společnost CBRE zprostředkovala dvě zahraniční investice a jedná o dalších. Celkem by tak tyto firmy mohly přinést na sever Čech až čtyři stovky nových pracovních míst.

Severní Čechy obvykle nepatří na první místa zájmu zahraničních investorů. Přitom nabízí zajímavé příležitosti k expanzi firem z různých oblastí a také kvalifikovanou pracovní sílu. Společnost CBRE se v poslední době podílela na dvou zahraničních investicích firem, které v regionu vytvoří až stovku nových pracovních míst.

Prvním investorem je britská společnost Regenersis, která je jedním z předních poskytovatelů služeb v oblasti oprav high-tech elektroniky. Služby poskytuje firmám jako je Nokia, Samsung, Toshiba nebo Honeywell. CBRE se podílelo na analýze nemovitostního a pracovního trhu, na základě které si společnost Regenersis vybrala CTPark Teplice, ve kterém si bude pronajímat plochy o rozloze 3 000 m2. Vzniká zde high-tech opravárenské centrum, kde najde v první fázi uplatnění až 50 zaměstnanců. Do budoucna by se měl jejich počet více než zdvojnásobit. „Jsem rád, že si Regenersis vybral právě tuto lokalitu Teplice – Ústí nad Labem, protože charakter operace podle našeho názoru výborně zapadá do potřeb tohoto regionu,“ komentoval situaci Michal Bezděka, Vedoucí oddělení průmyslových nemovitostí společnosti CBRE.

Druhým z nich je japonský výrobce pryžových komponentů v automobilovém průmyslu, společnost FUKOKU Rubber. Společnost CBRE zprostředkovala pronájem moderní výrobní haly v Lovosicích, kde se budou vyrábět pryžové komponenty do automobilů, které bude FUKOKU dodávat japonským výrobcům automobilových komponentů působících v České republice. „Vznikne tak až 50 nových pracovních míst a já jsem přesvědčený, že tato investice bude díky nově vytvořeným pracovním příležitostem přínosem pro město i jeho okolí,“ doplňuje Michal Bezděka.

Společnost CBRE v současnosti jedná s několika dalšími zahraničními investory, kteří uvažují o investicích do regionu a mohly by tak v příštích letech přinést až 300 nových pracovních míst.