Praha,
11
Duben
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE a Plan International vytvořily partnerství a pomáhají zajistit lepší budoucnost pro 135 000 dětí v Sierra Leone

CBRE, světově největší poradenská společnost v oblasti nemovitostí, spojila síly s organizací Plan International - přední mezinárodní nevládní organizací zaměřující se na pomoc dětem, a pomáhá proměnit životy dětí a mladých lidí, zejména dívek, v jedné z nejchudších zemí světa.65 miliónů dívek z celého světa nemá přístup ke školnímu vzdělávání, přičemž právě dívky jsou nejčastěji ohroženy a odsouvány na okraj společnosti. Vzdělávání dívek nejen výrazně zvyšuje jejich šanci na lepší život; ale také významně ovlivňuje jejich rodiny a komunity, a v konečném důsledku pomůže prolomit začarovaný kruh chudoby.

Společnosti CBRE v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika) spojují své síly s humanitární organizací Plan International a na tři roky se stávají hlavním partnerem mezinárodního komunitního programu s cílem investovat 7,4 milióny EUR do vzdělávání více než 135 000 dětí, zejména dívek ve státě Sierra Leone. CBRE se zavázala vybrat minimálně 850 000 EUR prostřednictvím příspěvků od svých společností a zaměstnanců, přičemž tato částka "bude použita na stipendia, modernizaci školních budov, odbornou přípravu učitelek a asistentek, podporu dětí se zdravotním postižením a zlepšení kvality výuky v 780 školách pěti okresů v Sierra Leone. Projekt je rovněž podporován z prostředků Mezinárodní pomoci britské vlády, která zajišťuje spolufinancování firemních závazků.

Přesto, že se v Sierra Leone nachází velké množství přírodních zdrojů, jedná se o zemi s vysokým státním dluhem a značnou chudobou obyvatelstva. Porodní a dětská úmrtnost se řadí mezi nejvyšší na světě.

Nigel Chapman, Chief Executive Officer organizace Plan International dodává:

“Partnerství se společností CBRE si nesmírně vážíme. Spojíme-li své úsilí, dokážeme zajistit rozsáhlejší účinek a efektivnější naplnění naší vize světa, ve kterém mohou všechny děti plně rozvinout svůj potenciál ve společnostech, které respektují práva a důstojnost lidí."

Michael Strong, Executive Chairman společnosti CBRE pro Evropu, Střední Východ a Afriku poznamenává:

"Naše nové partnerství s Plan International tvoří ústřední část našich závazků vůči společenské odpovědnosti a zaměřuje se na oblast, kterou můžeme dle našeho přesvědčení výrazně změnit. Boj s dětskou chudobou je klíčový pro využití potenciálu miliónů dětí, především dívek, vyrůstajících v Africe. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí tak důležitého programu."

Sybil Bailor, Chief of Party, Girl’s Education Challenge Programme z organizace Plan International v Sierra Leone dodává:

"Tento projekt pomůže dívkám získat přístup ke kvalitnímu vzdělání a umožní jim vytvořit lepší život pro své rodiny. Mnoho dětí zahájí školní docházku, avšak u dívek existuje velká pravděpodobnost, že nedosáhnou ani základního vzdělání. Děje se tak především důsledkem nedostatku finančních prostředků, nucených sňatků a časného těhotenství. 73% osmi- a devítiletých dívek v Sierra Leone již nenavštěvuje školu. Jsme velmi hrdí na toto nové partnerství se společností CBRE a chválíme její odhodlání pomoci rozvíjet skutečný potenciál těchto dětí."

Finanční sbírka společnosti CBRE na podporu projektu je již v plném proudu a účastní se jí 27 států z regionu EMEA. Její součástí je i výtěžek z každoroční charitativní akce společnosti CBRE "Charity Bike Ride", která letos povede ze španělského Madridu do portugalského Lisabonu a uskuteční se ve dnech 22. - 26. května 2014.