Praha,
27
Září
2011
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE asistuje při nákupu Paláce Flora za 191 milionů Euro

Společnost CB Richard Ellis dnes ráno oznámila, že byla poradcem při nákupu Paláce Flora v Praze. CBRE zastupovala společnost Atrium European Real Estate Limited, vedoucího majitele, developera a správce nákupních center ve střední a východní Evropě, který koupil nemovitost od AFI Europe a Avestus Capital Partners.

Palác Flora je úspěšné nákupní centrum s kancelářemi ve vyšších patrech a nemovitost nabízí 38 800 m2 pronajímatelné plochy, z čehož 20 200 m2 představují nákupní ploch a 17 700 m2 kanceláře. Nemovitost také nabízí 900 m2 skladů a 743 podzemních parkovacích míst.

Palác Flora se nachází v oblíbené residenční lokalitě na hranici Vinohrad a Žižkova a je v dobrém dosahu centra města s vynikající dopravní dostupností.

V současné chvíli je v Paláci Flora 130 obchodů a někteří nájemci si zvolili tuto nemovitost pro svůj vstup na český trh: IMAX, Max Mara Weekend a pekárna Paul’s.

Katarína Turňová – Associate Director v CB Richard Ellis komentuje: „Jsme velmi potěšeni, že jsme se mohli podílet na této významné transakci a věříme, že nový vlastník Atrium European Real Estate bude pokračovat v úspěšném managementu centra.“

Tato transakce potvrzuje, že Česká republika je silným trhem a stále přitahuje zájem investorů. V letošním roce mohou investice do komerčních realit dosáhnout až 2 miliard Euro a zároveň je tento rok nejsilnějším co se týče investic do retailových nemovitostí.