Prague,
31
Srpen
2017
|
10:00
Europe/Amsterdam

CBRE: EPRIN stěhuje své kanceláře i výrobu do Technologického parku Brno

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zastupovala brněnskou společnost EPRIN spol. s r. o. při vyhledávání vhodného nového prostoru pro výrobu i kanceláře společnosti. EPRIN se rozhodla pro dlouhodobý pronájem prostor v Technologickém parku Brno, který patří mezi nejvýznamnější projekty tohoto zaměření v regionu.

Společnost EPRIN je úspěšná lokální technologická firma. Svou pozici systémového integrátora pro logistiku i výrobu si společnost EPRIN začala budovat již v roce 1992. V současné době patří mezi lídry v oblasti automatické identifikace v celé České republice i na Slovensku. Z důvodu rychlého rozvoje byla společnost nucena vyhledat nové prostory pro svou výrobu i kanceláře, které se původně nacházely na dvou různých místech v centru Brna.

Sebastian Kovačič, Consultant Industrial & Logistics společnosti CBRE
Z důvodu návaznosti na další klientovy projekty jsme se při hledání nového sídla společnosti EPRIN zaměřovali pouze na stávající prostory. Nalezení vhodného místa pro kanceláře i výrobu v poměru 1:1 bylo pro nás velkou výzvou. Technologický park Brno je prémiovou nemovitostí a plní přísné požadavky klienta a zároveň umožnuje budoucí růst firmy.
Sebastian Kovačič, Consultant Industrial & Logistics společnosti CBRE

Společnost CBRE měla za úkol zajistit konsolidaci a přemístění provozu společnosti EPRIN do nových prostor pod jednu střechu. Celá transakce byla realizována pod časovým tlakem a klient si vybíral pouze ze stávajících, prémiových nemovitostí v této destinaci. Cílem bylo nalézt representativní pracovní prostor potvrzující reputaci lídra v daném oboru a zároveň motivující a dobře dostupné místo pro zaměstnance firmy. V relativně krátkém čase došlo k uzavření dlouhodobé nájemní smlouvy na plochu cca 1 380 m2 v prostorech Technologického parku v Brně. Tento developerský projekt se nachází v blízkosti brněnského rychlostního okruhu, který umožnuje rychlé napojení na dálnici Praha/Vídeň/Ostrava/Bratislava. Jedná se o ideální místo v sousedství kampusu Vysokého učení technického v Brně, Jihomoravského inovačního centra a dalších technologických firem, poskytující firmám kvalifikované pracovní síly absolventů technických oborů a příležitosti ke spolupráci na výzkumných a rozvojových projektech s touto uznávanou univerzitou.