Praha,
21
Březen
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE je celosvětově nejaktivnější společností v sektoru investičního prodeje komerčních nemovitostí

Podle studie společnosti Real Capital Analytics (RCA) dosáhla CBRE Group, Inc. (NYSE:CBG) v sektoru mezinárodního prodeje nemovitostí za rok 2013 nejlepšího výsledku. CBRE se umístila na prvním místě ve všech třech letech, kdy RCA mezinárodní žebříčky publikuje.

RCA připsala společnosti CBRE za rok 2013 podíl na celosvětovém trhu ve výši 22,0% * v rámci všech druhů nemovitostí. CBRE si drží přední pozici na mezinárodním žebříčku RCA v sektoru kancelářských, průmyslových, maloobchodních, vícebytových prostor a zástavbových zón.

Společnost RCA, která sleduje všechny prodeje komerčních nemovitostí přesahující 10 miliónů USD, odhaduje, že celosvětově se v roce 2013 uskutečnil prodej komerčních nemovitostí s celkovým objemem přibližně 1,2 biliónů USD - a to představuje nárůst o 35% oproti roku 2012. Objem prodeje investic, svědčící o nárůstu tržního podílu, rostl v roce 2013 dle údajů RCA rychleji než trh samotný a zvedl se o 45% na více než 93 miliard USD.

"Díky našim profesionálům, nejlepším ve své třídě, a detailním znalostem trhu v mezinárodním měřítku dosahujeme pro své klienty vynikajících výsledků, a to v oblasti všech druhů komerčních nemovitostí," říká Christopher Ludeman, Global President, CBRE Capital Markets.

Nejvýznamnější zprávy z hodnocení RCA za rok 2013:

• CBRE byla přední firmou v prodeji kancelářských prostor s transakcemi ve výši 45,6 miliard USD a na trhu se podílela 23,1%.

• CBRE realizovala prodej v oblasti průmyslových nemovitostí s objemem 13,4 miliard USD, což představuje největší podíl na trhu s nemovitostmi ve výši 31,3%.

• CBRE zaznamenala nejvyšší podíl na trhu - 17,8% - v maloobchodním sektoru, a to na základě transakcí o celkové hodnotě 12,9 miliard USD.

• CBRE prodala vícebytové nemovitosti v hodnotě 16,2 miliardy, což představuje vedoucí podíl na trhu s nemovitostmi ve výši 23,4%.

• Prodej v sektoru zástavbových zón dosáhl celkové výše 2,5 miliard USD, čímž společnost CBRE dosáhla 21,5% podíl na trhu.

* Podíl na trhu se vypočítává na základě objemu transakcí v dolarech, v nichž CBRE představovala prodejce, vyděleného celkovým objemem transakcí kontrolovaných makléři.