Praha,
02
Červenec
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE lídrem ve správě komerčních nemovitostí na Slovensku

CBRE přebírá správu čtyř obchodních center.

Společnost CBRE převzala správu čtyř obchodních center na Slovensku a stává se tak lídrem na trhu správy komerčních nemovitostí. Nemovitosti vlastní dceřiná společnost GE Capital Real Estate. Kompletní správu a účetnictví převzal tým CBRE s účinností od 1. června 2014. Největší instrukce na slovenském trhu za posledních 10 let zajistila společnosti CBRE růst spravovaných ploch o téměř 25 %.

CBRE zastřešuje komplexní správu center MAX Trnava, MAX Trenčín, MAX Poprad a MAX Nitra, zahrnující účetní a finanční služby (administrace nájemních smluv, reporting, rozpočty a správa provozních nákladů), marketing, vztahy s nájemci, pronájem obchodních center a jejich provoz včetně koordinace technické správy.

„Převzetím obchodních center MAX do správy slovenského týmu CBRE se počet spravovaných nemovitostí zvýšil z 11 na 15 a v metrech čtverečních jde o více než 57 000 m2 nových ploch. Zároveň byl významně navýšen počet zaměstnanců z původních 40 na 59,“ upřesňuje Petr Brabec, Asset Services Retail Director z českého týmu CBRE, který se na transakci na Slovensku významně podílel a bude poskytovat nadále podporu v období nastavování procesů a standardů CBRE.

Společnost CBRE ve střední a východní Evropě spravuje 240 obchodních center s celkovou plochou 2 393 620 m2, a je tak jednou z předních společností spravující nemovitosti ve střední a východní Evropě.