Prague,
27
Září
2016
|
13:25
Europe/Amsterdam

CBRE nově zajišťuje správu a provoz kancelářské budovy City Tower na Pankráci

Shrnutí

Společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb, nově získala smlouvu na správu City Tower, jedné z nejvýznamnějších kancelářských budov v Praze. CBRE podepsala smlouvu s investiční společností REICO ČS, která obhospodařuje ČS nemovitostní fond, největší nemovitostní podílový fond v ČR a zároveň nového vlastníka budovy City Tower. CBRE poskytuje vlastníkovi budovy komplexní integrované služby, související se správou 42 tis. m2 kancelářských prostor. Kromě property managementu má na starost také technický a projektový management a zajištění exkluzivního pronájmu.

Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE
„City Tower a její kanceláře patří jednoznačně k nejžádanějším v Praze. Získání této transakce podtrhuje poptávku ze strany institucionálních investorů po našich komplexních integrovaných službách, které zahrnují property management, project management a exkluzivní pronájem kanceláří, které tak pomohou maximalizovat přínos a možnosti této nemovitosti“.
Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE

Tomáš Jandík, člen představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny, říká:

„City Tower je nejvyšší kancelářskou budovou v Praze, která klade vysoké nároky na profesionální správu. Od spolupráce se společností CBRE si slibujeme špičkové komplexní služby ve prospěch nájemců budovy a potažmo podílníků ČS nemovitostního fondu.“

City Tower je druhou nejvyšší budovou v České republice, nabízející lukrativní kancelářské prostory třídy A, která byla dokončena v roce 2008. Nemovitost se nachází v oblíbené destinaci pankráckého hubu. Po centru Prahy tak spolu s lokalitou Budějovická tvoří jednu z nejvýznamnějších kancelářských oblastí v Praze. Toto výborně situované, nadstandardně vybavené a vysoce reprezentativní kancelářské centrum nabízí plně vybavené kancelářské prostory, možnost krátkodobého i dlouhodobého pronájmu, recepci s administrativní podporou, možnost registrace sídla společnosti a řadu dalších služeb.

Budova je ve velmi dobré kondici a její stávající obsazenost dosahuje 96 %. Portfolio služeb poskytovaných v rámci daného mandátu společností CBRE zahrnuje nejen property management a činnosti, které souvisí s péčí a udržováním vztahů s nájemníky, výběrem nájemného, a zajištěním oprav a údržby, až po recepční bezpečnostní služby a jiné. CBRE také zajišťuje služby project managementu.

Zuzana Klabalová, Director – AS Office, Industrial and Residential společnosti CBRE
“Získání tohoto mandátu předcházela analýza potenciálu budovy a trhu Prahy 4 jako takového. Naše nabídka tak zahrnovala komplexní a optimální řešení pro klienta. CBRE již poskytuje integrované služby pro své obchodní partnery a je velmi proaktivní v oblasti pronájmu a přejednávání nájemních smluv v pražské lokalitě  Pankrác/Budějovická.“
Zuzana Klabalová, Director – AS Office, Industrial and Residential společnosti CBRE

City Tower je ikonická již svou výškou. Díky svým dvaceti sedmi podlažím patří, v rámci lokálního realitního trhu, mezi mrakodrapy. Dříve budova Československého rozhlasu prošla moderní, kompletní rekonstrukcí a byla navržena ve vysokém technickém a designovém standardu s důrazem na bezpečnost. Současná podoba City Tower vznikla ve spolupráci s renomovaným a světově uznávaným architektem Richardem Meierem. Kromě 42 tis. m2 kancelářských podlahových ploch nabízí také 781 parkovacích míst v podzemních garážích nebo vlastní myčku automobilů. V posledním patře objektu se nachází luxusní restaurace s úžasným výhledem na Prahu.