Praha,
08
Červen
2010
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE PORADCEM HYPO REAL INVEST AG PŘI NÁKUPU ANDĚL CITY SO 16+17

Praha, 10. května 2010 – Společnost CB Richard Ellis byla poradcem Hypo Real Invest AG při nákupu 90% Anděl City s.r.o., vlastníka kancelářského projektu Anděl City SO 16+17. Investor koupil nemovitost za částku přibližně 17,5 milionu Euro od AC Offices Klicperova s.r.o., která je vlastněná společnostmi ze skupiny UBM.
Pro Hypo Real Invest AG je to již druhá akvizice v České republice po nákupu Vyšehrad Victoria v Praze 4, v březnu tohoto roku. Při této transakci byla realitním poradcem také společnost CB Richard Ellis. AC Offices Klicperova s.r.o. zůstane vlastníkem 10% podílu a UBM přes AC Office Klicperova s.r.o. zůstane dále zainteresovaná.

Hypo Real Invest AG dodává: „Anděl City SO 16 + 17 představuje atraktivní investici se silným profilem nájemníků v etablované komerční lokalitě Smíchov – Anděl s historicky silným zájmem nájemců, nízkou neobsazeností a omezenou budoucí výstavbou. Nemovitost velmi dobře doplňuje budovy v našem portfoliu.“

Kancelářská budova Anděl City SO 16 + 17 kategorie A nabízí přibližně 6 750 m2 celkové pronajímatelné plochy v 7 nadpodlažních a 2 podzemních patrech a je 100% pronajatá prominentním mezinárodním i českým společnostem jako například Cetelem ČR, Bank of Tokyo, Hanjin Shipping a RIM International.

Katarina Turňová – seniorní agentka investičního týmu CB Richard Ellis říká: „Jsme potěšeni, že jsme mohli pracovat s Hypo Real Invest AG na obouch jejich akvizicích v České republice a věříme, že Anděl City SO 16+17 je velmi dobrou investicí ne jen z krátkodobého hlediska, ale také z dlouhodobé perspektivy. Oblast Smíchov-Anděl dále zůstane strategickou kancelářskou lokalitou s historicky i současnými vynikajícími tržními výsledky.“

Kromě CB Richard Ellis se na transakci podíleli také e|n|w|c Attorneys jako právní poradci a TPA Horwath jako daňový poradce.