Prague,
20
Červenec
2017
|
09:30
Europe/Amsterdam

CBRE se podílela na prodeji Avenir Business Parku

Shrnutí
  • Avenir nabízí přibližně 25 300 m2 pronajímatelné plochy v šesti nadzemních podlažích a 519 parkovacích míst ve dvou podzemních podlažích a mimo budovu.
  • Prodej Avenir Business Parku je příkladem úspěšné off-market transakce. 

Společnost CBRE se podílela na úspěšné off-market transakci Avenir Business Park. Kupujícím byl fond řízený Tristan Capital Partners společně s místním partnerem a spoluinvestorem Mint Investments. CBRE a Kinstellar zastupovali prodávajícího. Tristan Capital Partners a Mint Investments zastupovaly společnosti PricewaterhouseCoopers a Allen&Overy.

Avenir Business Park je velmi atraktivní kancelářský komplex v oblíbené městské části Praha 5 – Nové Butovice. Nemovitost byla postavena ve dvou fázích v roce 2004 a 2005 a je pronajata osmi významným nájemcům, jako např. ČSOB, Porsche Česká republika a SONY.

Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE
Gratulujeme společnostem Tristan a Mint k dokončení akvizice. Avenir je velmi atraktivní kancelářský komplex umístěný v jedné z nejdůležitějších administrativních městských částí.  Tento prodej představuje úspěšný exit pro našeho klienta a současně nabízí atraktivní investici pro kupující, společnosti Tristan Capital Partner a Mint Investment.
Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE

Byli jsme svědky historicky nejsilnějšího prvního pololetí v objemu dosažených realitních investic v celkové hodnotě 2,1 miliardy EUR. Za posledních 12 měsíců již bylo v České republice proinvestováno 4,9 miliardy EUR. V prvním pololetí roku 2017 dominoval trhu maloobchodní sektor s podílem 46 %, následovaný administrativním sektorem, jehož objem činil 26 %.
Předpokládáme, že celkový objem investic v roce 2017 opět překročí hranici 3 miliard EUR.