Praha,
17
Září
2015
|
09:26
Europe/Amsterdam

CBRE se svými klienty přispěly 630 000 Kč na charitativní projekt organizace Plan International

Díky této podpoře získají dívky v Sierra Leone možnost se vzdělávat

Shrnutí

8. září se na čtyřicet účastníků sešlo v Petřínských zahradách, aby se zúčastnilo druhých CBRE letních olympijských her. Částka za startovné, která se vyšplhala na víc než 70 000 Kč bude ještě 9 x znásobena na celkových 630 000 Kč a věnována charitativnímu projektu Plan International na podporu vzdělávání dětí, zejména dívek v Sierra Leone. Projektu se společnost CBRE účastní v rámci regionu EMEA a jeho cílem je zlepšit šance dětí v africké zemi na kvalitnější život. 

Clare Sheils, Head of Valuation CEE společnosti CBRE
V Sierra Leone bylo pro děti velmi obtížné získat vzdělání a s nástupem eboly se tato situace ještě výrazně zhoršila. Země čelí nejhorší zdravotní krizi současné generace. Děti v Sierra Leone potřebují nyní pomoc více než kdy jindy a jsem hrdá, že naši kolegové a obchodní přátelé v České republice se rozhodli pomoci této dobré věci prostřednictvím CBRE Olympijských her. Boj proti dětské chudobě je klíčem k využití potenciálu milionů dětí vyrůstajících dnes v Africe.  Jsme hrdí, že jsme zapojeni do tak významného programu.
Clare Sheils, Head of Valuation CEE společnosti CBRE

CBRE se zavázala vybrat minimálně 850 000 EUR (23 460 000 Kč) prostřednictvím příspěvků od svých 

společností a zaměstnanců, přičemž tato částka bude použita na stipendia, modernizaci školních budov, odbornou přípravu učitelek a asistentek a zlepšení kvality výuky v 780 školách pěti okresů v Sierra Leone. Do spolupráce v rámci EMEA se zapojila 8. září česká pobočka CBRE a na podporu projektu připravila pro své obchodní partnery i zaměstnance aktivní odpoledne plné olympijských sportovních aktivit.

Velké díky patří společnostem, které se Olympijských her zúčastnily a to Palmer Capital, PointPark Properties (P3), CBRE Global Investors, Floweast, HB Reavis.

Partnerství s humanitární organizací Plan International bylo uzavřeno v březnu 2014 a potrvá tři roky. V rámci regionu EMEA se již společnosti CBRE podařilo na podporu projektu Plan International získat více než 50 % z tříletého cíle 850,000 EUR.