Praha,
16
Listopad
2016
|
17:01
Europe/Amsterdam

CBRE zastupovala skupinu ČSOB při úspěšném prodeji administrativní budovy Kateřinská 40 v Praze

Shrnutí

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, se podílela na úspěšném prodeji administrativní budovy Kateřinská 40 v Praze. CBRE v této transakci zastupovala společnost Merrion Properties, s.r.o., která je součástí skupiny ČSOB a prodejcem nemovitosti.

Moderní administrativní budova Kateřinská 40 se nachází v blízkosti náměstí I. P. Pavlova a v minulosti ji využívala jako své sídlo například také společnost PwC. Objekt byl zkolaudován v roce 2000 a nabízí cca 8 000 m2 pronajímatelné plochy s flexibilními kancelářskými prostory. Kromě velmi dobré polohy, plné občasné vybavenosti a excelentní dopravní dostupnosti tato nemovitost nabízí i dostatek parkovacích míst v podzemních podlažích. Kanceláře v nejvyšších patrech poskytují svým uživatelům výjimečný panoramatický pohled na Prahu.

Novým vlastníkem nemovitosti je společnost PPF Real Estate, s.r.o., a právě akvizice objektu v Kateřinské 40 v Praze je po dlouhé době jejich návratem na trh v České republice. „Jedná se o ryze oportunistickou transakci, která plně zapadá do našeho obchodního modelu platného pro celý evropský region, ve kterém se v rámci našich operací pohybujeme,“ dodává Jiří Tošek, výkonný ředitel PPF Real Estate. Cena transakce nebyla po dohodě obou stran zveřejněna.