Praha,
26
Srpen
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE zastupuje PointPark Properties (P3) při největší logistické akvizici v České Republice

Jedná se o transakci o objemu 523 milionů eur

Společnost PointPark Properties (P3) vlastněná investory TPG a Ivanhoe Cambridge se zavázala ke koupi portfolia industriálních a logistických nemovitostí v České republice o objemu 523 milionů EUR. Jedná se o historicky největší industriální transakci v České republice a zároveň druhou největší transakci napříč sektory; objemově na úrovni nákupního centra Palladium, které se prodalo v roce 2007 za 530 mil eur. Portfolio zahrnuje 627 000 m2 pronajímatelných ploch a přilehlé stavební pozemky s možností rozšíření o dalších 125 000 m2.

Nemovitosti jsou pronajaty především institucionálním nájemcům a zahrnují 336 000 m2 v Praze, Horních Počernicích, které jsou považovány za skvost portfolia, přední logistický park ve střední Evropě a jeden největších parku v Evropě vůbec.

Tým odborníků ze společnosti CBRE spolupracoval se společností P3 od začátku tohoto roku na komerčních i technické stránce transakce.

Jeff Alson, ředitel oddělení kapitálových trhů společnosti CBRE říká: „Naše znalosti trhu a lidské zdroje nám daly příležitost poskytnout velkou přidanou hodnotu kupujícímu jak při podávání nabídek, tak při konečné realizaci této komplexní a rozsáhlé transakce. S velkým potěšením jsme P3/TPG podpořili při této jedinečné a strategicky důležité akvizici.“

Ian Worboys, ředitel společnosti P3 dodává: „Byl jsem potěšen jakým způsobem nás CBRE při této transakci zastupovali. Pracovali úzce s naším interním týmem jak na lokální, tak evropské úrovni, což velmi přispělo k úspěšnému dokončení transakce.“