Praha,
24
Duben
2015
|
17:42
Europe/Amsterdam

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ SPOLEČNOSTI CBRE „URBAN PHOTOGRAPHER OF THE YEAR“ BYLA ZAHÁJENA

Každoroční mezinárodní soutěž přináší jako hlavní cenu účast na luxusním safari pro autora nejlepší fotografie na téma ´Cities at Work´

Každoroční fotografická soutěž společnosti CBRE s názvem „Urban Photographer of the Year“ byla zahájena. Letošní devátý ročník vyzývá fotografy, aby v rámci tématu ´Cities at work´ zachytili okamžik, který považují za podstatu života ve městě.

Soutěže se mohou účastnit amatérští i profesionální fotografové. Každý účastník smí do soutěže přihlásit maximálně 24 snímků; přičemž každý snímek bude reprezentovat jednu hodinu dne. Soutěž byla založena v roce 2007 společností CBRE - největší světovou poradenskou firmou v oblasti komerčních realit - a těší se neustále rostoucímu zájmu. V současné době se jedná o celosvětově největší soutěž svého druhu. Jen za loňský rok soutěžilo na 11 000 fotografií ze 79 zemí.

Celkový vítěz si bude moci vybrat z řady exotických míst, kam vyrazí na luxusní fotografické safari, které bude sponzorováno společností CBRE. Oceněni také budou regionální vítězové v Evropě, Asii a Severní a Jižní Americe, a dále pak 24 nejlepších fotografií, z nichž každá bude reprezentovat jednu hodinu dne. Vítězové z předchozích let zachytili život na arabském tržišti v Marrákeši, ranní dopravní špičku v Hong Kongu a klenotnici ponořenou do své práce v Düsseldorfu.

Michael Strong, výkonný ředitel společnosti CBRE v regionu EMEA poznamenal:

„Každý rok vládne v této soutěži větší konkurence a není pochyb, že i letošní devátý ročník zvedne pomyslnou laťku o kousek výš. Každá soutěžní fotografie poskytuje jedinečný pohled na život ve městech a v globálním měřítku zvyšuje naše porozumění a uznání vůči vybudovanému prostředí, v němž žijeme. Moc se těším na to, co nám přinese letošní ročník. Zároveň bych při této příležitosti rád vyzval k účasti jak amatérské, tak i profesionální fotografy.“

Již druhým rokem je do soutěže zapojena dětská charitativní organizace Plan International, kerá je partnerem společnosti CBRE v regionu EMEA. Kategorii nejmladších účastníků (11-15 let) bude v letošním ročníku opět vyhodnocovat poradní skupina pro mládež z organizace Plan International. Za každý příspěvek do fotografické soutěže společnosti CBRE o nejlepšího fotografa roku obdrží organizace Plan International od CBRE finanční příspěvek.

Další informace naleznete zde: www.cbreupoty.com