Praha,
27
Červenec
2015
|
10:25
Europe/Amsterdam

Invesco Real Estate prodalo nákupní centrum Varyáda

Shrnutí

CBRE zastupovalo Invesco Real Estate, mezinárodní investiční a realitní společnost, při prodeji dominantního regionálního nákupního centra Varyáda. Nemovitost byla prodána skupině European Property Group, developerovi pražského Palladia. S touto akvizicí nový majitel posílí svou pozici na českém trhu.

Nákupní centrum Varyáda bylo otevřeno v březnu 2005 a nabízí přibližně 18 000 m2 maloobchodních prostor obsazených hypermarketem Albert a dalšími 65 nájemci. European Property Group plánuje výrazně rozšířit nákupní centrum na více než 120 nájemníků. Toto navýšení vytvoří i mnoho nových pracovních míst. Varyáda se nachází v krajském městě Karlovy Vary, které je rovněž nejznámějším lázeňským městem v České republice. Nákupní centrum je obklopeno rezidenčními čtvrtěmi a mnoha sportovními a volnočasovými zařízeními. Centrum zaujímá dominantní pozici v regionální spádové oblasti s více než 300 000 obyvateli.

 

Tomáš Jandík, Associate Director Capital Markets společnosti CBRE
Varyáda je patrně nejhodnotnějším regionálním maloobchodním centrem, které bude v České republice v roce 2015 prodáno. Díky nedávné revitalizaci kupující získává prosperující centrum s výraznou možností rozšíření.
Tomáš Jandík, Associate Director Capital Markets společnosti CBRE
Jeff Alson, Head of Capital Markets společnosti CBRE
Jsme poctěni, že můžeme poskytovat poradenské služby společnosti Invesco Real Estate v souvislosti s tímto významným investičním projektem. Tato transakce dokládá velký zájem investorů o dominantní a prosperující regionální nákupní centra.
Jeff Alson, Head of Capital Markets společnosti CBRE

Tomáš Pícha, Director of CEE Transactions společnosti Invesco Real Estate, dále dodává: „Jsme potěšeni úspěšným prodejem nákupního centra Varyáda a těšíme se na další investice v regionu střední a východní Evropy v blízké budoucnosti, a to jak v České republice, tak i v Polsku.“

CBRE očekává, že maloobchodní sektor bude převažovat na českém investičním trhu v roce 2015. Vzhledem k celkovému objemu investic, který má letos podle očekávání překročit 2,5 miliardy EUR, je možné, že aktivita investorů bude větší než v předkrizovém roce 2007.