Praha,
15
Březen
2011
|
00:00
Europe/Amsterdam

INVESTOŘI PLÁNUJÍ NAKUPOVAT NEMOVITOSTI V NĚMECKU A REGIONU STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY (CEE)

Dle studie CB Richard Ellis zveřejněné dnes na veletrhu MIPIM ve francouzském Cannes, kdy 350 investorů sdělovalo v průzkumu své akviziční plány pro rok 2011, třetina z nich plánuje investovat v Německu, což je značný nárůst oproti 18% v roce 2010.
Region střední a východní Evropy považuje za nejatraktivnější téměř čtvrtina (24%) dotázaných. V loňském roce považovalo region za atraktivní 16% investorů. Stejně jako v minulých letech investoři mají zájem hlavně o prvotřídní nemovitosti v Polsku a České republice.

Co se týče jednotlivých sektorů, 43% respondentů by rádo investovalo do retailových nemovitostí, kde nejatraktivnější jsou nákupní centra (23%), následují kanceláře (35%).

Katarína Turňová z investičního oddělení v pražské pobočce CB Richard Ellis dodává: „S potěšením pozorujeme tento pozitivní vývoj pohledu investorů na region střední a východní Evropy. Již v loňském roce jsme zaregistrovali vzrůstající zájem zahraničních investorů o polský trh, což vyústilo v pokles hodnot yieldů. Přirozeně očekáváme, že silný zájem se v tomto roce rozšíří do České republiky, zvláště když zatím došlo pouze k mírnému poklesu yieldu na českém trhu.
Tento průzkum jasně potvrzuje naše očekávání a již sledujeme zvýšený zájem zahraničních investorů o akvizice v České republice, který by se měl v tomto roce projevit značným nárůstem objemu investic. Očekáváme, že částka investovaná do nemovitostí v roce 2011 přesáhne 1 mld Euro.“Investors intention report
Investors intention report