Praha,
30
Říjen
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

Maratonci ve Frankfurtu podpořili lepší budoucnost dětí v Africe

Tomáš Jachan se s týmem CBRE umístil na 97. místě

  • Další z plánovaných akcí CBRE pro charitativní projekt organizace Plan International
  • Vybralo se 14 000 Eur (378 000 Kč)
  • Lepší budoucnost pro 135 000 dětí v Sierra Leone v 780 školách
  • Maratonu se zúčastnilo přes 90 zaměstnanců společnosti CBRE

Tomáš Jachan, Researcher ve společnosti CBRE, se zúčastnil EMEA Cross Boarder Charity Challenge Marathon 2014, který se konal o víkendu (25. – 26. 10. 2014) ve Frankfurtu nad Mohanem. Se svým štafetovým týmem doběhl na 97. místě a podpořil tak myšlenku a závazek společnosti CBRE pro podporu charitativního projektu Plan International. Ten se zaměřuje na zlepšení podmínek ve vzdělávání dětí, zejména pak dívek, v africkém Siera Leone.

Společnost CBRE se zavázala vybrat minimálně 850 000 Eur, tedy přes 23 milionů korun, prostřednictvím příspěvků od svých společností a také od zaměstnanců. „Jsem velmi rád, že se naši zaměstnanci, ale také partneři, aktivně do této charitativní akce zapojili, začalo to už účastí na Olympijských hrách na Petřině. Tomáši Jachanovi jsme do maratonského běhu všichni fandili a gratulujeme k umístění celého jeho týmu. Je to krásný výkon! V prosinci nás ještě čeká C-Blue day, ve kterém opět myšlenku pomoci rozvíříme mezi zaměstnanci CBRE,“ řekl Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE.

Částka, kterou CBRE v rámci charitativní akce shromáždí, bude použita na stipendia, modernizaci školních budov, odbornou přípravu učitelek a asistentek, podporu dětí se zdravotním postižením a zlepšení kvality výuky v 780 školách pěti okresů v Sierra Leone.