Praha,
11
Září
2015
|
09:59
Europe/Amsterdam

Na návštěvě v BONAMI – rozhovor s Václavem Štruplem

Na návštěvě v BONAMI – rozhovor s Václavem Štruplem Václav Štrupl (Bonami) - Kanceláře jsou důležité hlavně pro zaměstnance. Musí mít duši.

Shrnutí

Svět šéfa prodejce designového nábytku a doplňků Bonami Václava Štrupla je plný vychytaných věcí. Navštívili jsme ho v jejich sídle v Holešovicích a mluvili nejen o designu v kancelářích, ale i o plánech Bonami na stěhování.

Moje první otázka je od šéfa Socialbakers Jana Řežába, který vám tímto předává štafetu:

Nasadili jste vysoké tempo, stíháte to pořád, nedochází Vám nápady, opakujete se? Má to limity?

Opakujeme se, ale má to svá pravidla. Jedná se buď o bestsellery, nebo chceme novým zákazníkům ukázat produkty, které nestihli. Co se týče tempa, na začátku jsme představovali jednu kolekci denně, dnes máme tým lidí, jejichž náplní práce je pouze vyhledávat nové věci a domlouvat kampaně. Jezdí po veletrzích, sledují internet, sledují trendy. Objevili jsme již 2000 značek a dnes pouštíme kolem 5 kolekcí denně. A o tom Bonami je. Stále něco nového.

Vy jste nedávno měli v plánu stěhování, ale nakonec to nedopadlo. Proč?

To je pravda, od roku 2013 sídlíme v Holešovicích, ale nakonec jsme zůstali tady, protože jsme rozšířili prostory pronajmutím skladu. Nyní budujeme v mezipatře novou zasedačku apod. Ale až nám to tady bude malé, určitě bude nutné přesídlit a doufám, že zase najdeme něco s duší. To je těžké, protože budeme potřebovat cca 350 m2, ale chceme něco s duší a za dobrou cenu.

Chtěla jsem se zeptat, zda v kancelářích využíváte vlastní sortiment, ale to vidím na první pohled, že ano.

Určitě tady využíváme naše věci, ale třeba základní nábytek nakupujeme v běžných obchodech s nábytkem. Podstatné pro nás je, abychom se sem pohodlně vešli, ale nové kanceláře určitě budou více designové.

Myslíte, že jsou hezké kanceláře benefitem pro zaměstnance?

Ano. Já jsem zažil v minulém zaměstnání čtyři stěhování. A pak se ukázalo, že to funguje nejen jako benefit, ale i naopak. A já si uvědomil, jak to je pro lidi důležité. Sedím navíc mezi těmi lidmi skoro pořád, nejsem šéf, který má krásnou kancelář a zaměstnanci ho nezajímají. Když je potřeba, klidně vynesu odpadkový koš.

Do jaké míry řešíte poměr hezké versus funkční?

U nás je to paradoxně hlavně o funkčnosti. Pro mě je podstatné, aby měl každý dostatečně velký stůl, velký displej, kvalitní židle, aby to bylo ergonomické a na závěr aby to bylo i hezké. Máme tady skvělou kávu. V minulém zaměstnání jsem zjistil, že dobrá káva a kvalitní kávovar jsou velmi důležité komponenty. Děláme i nákupy a snažíme se, aby tady bylo zdravé jídlo. Zakázal jsem objednávat nezdravé jídlo nebo energetické nápoje. Chceme podporovat zdravé věci: Takže přichází na řadu ovoce, zelenina nebo mléčné produkty.

Ještě se zeptám na tu novou zasedačku, bude něčím výjimečná?

Určitě tam bude obraz namalovaný na míru Bonami umělcem, který ho namaloval na motivy našeho loga. Ten jsme dostali jako vánoční dárek od Mitonu. Budeme mít jednu formální zasedačku komplet vybavenou technikou s projektorem pro formální meetingy. Vedle bude zasedačka jako obývák pro neformální schůzky. Tam bude pohovka, přístup do kuchyňky a bude to komplet vybaveno Bonami produkty, abychom to mohli ukázat i návštěvám, co všechno se na Bonami prodává. Chceme, abychom se tam my i návštěvy cítili jako doma.

Otázka od Vaška Štrupla pro Miloše Čermáka:

Hospodářské noviny nyní sídlí v Karlíně v obrovské moderní open space hale a mě by zajímalo, jak se taková osobnost s velkým O srovnává s tímto typem prostoru? Člověka jeho výšky bych si představil spíš v nějaké vlastní kanceláři.