Praha,
26
Únor
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

Objem investic na realitním trhu střední a východní Evropy přesáhl 10 miliard eur

V roce 2014 se očekává zvýšená aktivita!

Podle nejnovějších údajů společnosti CBRE, která je světovým lídrem v sektoru komerčních realitních služeb, překročil objem investic na realitním trhu střední a východní Evropy (CEE) v roce 2013 částku 10 miliard EUR. Jednalo se o nejlepší výsledek od roku 2008.

Rok 2013 se stal jedním z nejaktivnějších období na investičním trhu CEE za poslední léta, neboť objem investic vzrostl téměř na všech regionálních trzích. Společnost CBRE se jako hlavní hráč kapitálových trhů CEE podílela na většině z klíčových transakcí a má jeden z největších podílů na trhu z hlediska objemu investic.

Mike Atwell, Head of CEE Capital Markets společnosti CBRE, poznamenává: „Rok 2013 byl pro společnost CBRE jedním z nejaktivnějších a nejnapínavějších období. Náš tým Kapitálových trhů pro CEE realizoval v roce 2013 transakce ve výši přesahující 1,2 miliardy EUR, podílel se na nejvýznamnějších transakcích, mezi něž lze řadit například prodej portfolia Charter Hall společnosti Tristan, koupi Galerie Kazimierz v Krakově společností Invesco, akvizice kancelářské budovy Anděl Park v České republice jménem fondu GLL, a prodej Infoparku v Budapešti společnosti Bluehouse.“

Mezinárodní investiční tým společnosti CBRE působící v regionu CEE poskytuje svým klientům komplexní regionální pohled a pracuje s místními odborníky na kapitálové trhy, aby pro své klienty mohl koordinovat poskytování poradenství a realizaci v oblastech jejich potenciálních obchodních zájmů.

Tým Kapitálových trhů pro region CEE společnosti CBRE tvoří 30 vysoce profesionálních a zainteresovaných odborníků, kteří svým klientům poskytují stále lepší a plně integrované služby v České republice, Maďarsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Rusku a na Slovensku.
Díky spolupráci s týmem Kapitálových trhů společnosti CBRE mají instituce, realitní společnosti, jednotlivci i mezinárodní investoři možnost profitovat z objektivního investičního poradenství při nakládání se svým nemovitým majetkem a prostřednictvím našeho strategického poradenského portfolia mohou maximalizovat hodnotu svých investic.

Mike Atwell, Head of CEE Capital Markets společnosti CBRE, dodává: „Letošní rok jsme zahájili nesmírně pozitivně a v brzké době oznámíme několik velmi atraktivních transakcí. V současné době jsme si též zajistili řadu prodejních mandátů, mezi něž kupříkladu patří prodej Plac Unii jménem Liebrecht&Wood a BBI Development ve Varšavě. Disponujeme týmem specializovaných odborníků pro oblast maloobchodu, kanceláří a logistiky a v posledním období jsme se podíleli na několika významných transakcích. Zkušenosti získané během těchto transakcí nám poskytly rozsáhlé znalosti širokého spektra investičních kritérií jednotlivých investorů a umožnily nám získat důvěru investorů.“


Rozhovory s experty CBRE naleznete v odkazech níže:

Investiční trh v Polsku: http://www.youtube.com/watch?v=r1cGPzo3Fr0&feature=youtu.be

Investiční trh v rámci CEE: http://www.youtube.com/watch?v=cTxeYX2i1v4&feature=youtu.be