Praha,
30
Listopad
2012
|
00:00
Europe/Amsterdam

PRAŽSKÁ KANCELÁŘ CBRE ZPROSTŘEDKOVALA PRODEJ CITY GREEN COURT, KANCELÁŘSKÉ BUDOVY S CERTIFIKACÍ LEED® PLATINUM

CBRE zastupovala společnost Skanska Property Czech Republic při prodeji jejich nově dokončené kancelářské budovy City Green Court. Objekt byl prodán společnosti Deka Immobilien Investment GmbH za 53,7 milionu EUR. Transakce byla podepsána v květnu tohoto roku a uzavřena v listopadu 2012.

Budova nabízí celkem 8 nadpodlaží s celkovou plochou 16,400 m2 čisté pronajímatelné plochy (včetně 1,070 m2 maloobchodních prostor) a dále poskytuje 232 podzemních parkovacích stání.

Objekt je strategicky umístěn v obchodní čtvrti Pankrác na Praze 4, v těsné blízkosti se nachází stanice metra, nákupní centrum Arkády a řada restaurací.
Objekt je 100% pronajat renomovanými nájemci a slouží jako centrála společností PwC, GlaxoSmithKline a Skanska Property Czech Republic, kteří mají dlouhodobé nájemní smlouvy v objektu.

Nedávno dokončený kancelářský projekt společnosti Skanska City Green Court získal certifikaci LEED® Platinum pro Core&Shell. S přihlédnutím ke spekulativní výstavbě a hodnocení v nejnovějším systému LEED® 2009 se jedná o první projekt v České republice, který se může pochlubit oceněním nejvyšším LEED®, Platinum.

Katarína Brydone, Associate Director , CBRE Capital Markets, Česká republika, uvedla: “Jsme poctěni, že jsme mohli řídit prodej této prestižní nemovitosti. Samotný prodej byl pro nás zajímavý a kreativní vzhledem k tomu, že objekt byl uveden na trh během výstavby a také kupní podmínky byly vyjednány několik měsíců před kolaudací. Nicméně, jsme byli neustále svědky vysoké profesionality ze strany Skanska Property Czech Republic a Deka Immobilien Investment GmbH. Jsme velice spokojeni s konečným výsledkem prodeje. „
„Tato transakce také ukázala silný zájem od institucionálních core investorů o prime investiční produkty v České republice. Nedostatek takových investic na trhu v roce 2012 je jedním z důvodů nízkých objemů transakcí zaznamenaných v letošním roce."