Praha,
04
Únor
2016
|
13:54
Europe/Amsterdam

REDSIDE koupila kancelářské portfolio v Praze

Shrnutí

Česká investiční společnost REDSIDE, která spravuje realitní investiční fond s proměnným základním kapitálem kvalifikovaných investorů, koupila čtyři pražské kancelářské budovy od německého investičního fondu. Prodávající byl v této transakci zastoupen společnostmi CBRE, Schönherr, Rödl & Partner, TPA Horwath a Whitestar Real Estate. Společnosti Colliers International, CMS Cameron McKenna, ASB a Sentient zastupovaly investiční společnost REDSIDE.

Předmětem prodeje byly čtyři kancelářské budovy, sídla společností Pfizer a BNP, administrativní budovy Vyšehrad Victoria a Avenir budova E. Portfolio nabízí 24 660 m2 převážně prémiových kancelářských prostor. Budovy byly postaveny v rozmezí let 2004 až 2008 developery UBM Bohemia, Skanska a Immorent. Sídlo centrály společnosti Pfizer a BNP Paribas se nachází v samotném centru Anděla. Vyšehrad Victoria je administrativní budovou umístěnou nejblíže k centru města v rámci Prahy 4. Avenir budova E stojí v kancelářské lokalitě Nových Butovic nedaleko nákupního centra Galerie Butovice. Budovy nabízejí moderní a výborně udržované kancelářské prostory s vysokým technickým standardem a atraktivním designem. Zejména prostory společnosti Pfizer a Google jsou výjimečné a nadstandartní. Kancelářské prostory jsou v současné době plně pronajaty celkem 28 nájemníkům. 60 % příjmů plyne od společností patřících do žebříčku Fortune 500: BNP Paribas, Pfizer, Google, CSC Computers a Porsche. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Vítězslav Doležal, Senior Investment Analyst z oddělení Investment Properties společnosti CBRE
Věříme, že hodnota portfolia je zajištěna díky vyváženému příjmu, špičkové kvalitě kancelářských ploch a velmi dobré lokalitě nemovitostí.
Vítězslav Doležal, Senior Investment Analyst z oddělení Investment Properties společnosti CBRE

„Toto prémiové kancelářské portfolio představuje pro našeho klienta Redside skvělou investici; jde o nejvíce likvidní a nejvyhledávanější typ nemovitostí na českém investičním trhu. Budovy jsou pronajaté významným společnostem, byly vždy téměř plně obsazené a technicky v dobrém stavu,“ říká Tomáš Berka, Senior Associate, investičním oddělení, Colliers International.

V roce 2015 zaznamenaly poradenské společnosti CBRE a Colliers International silnou poptávku po kancelářských prostorech v objemu více než 100 tis. m2. Pražský kancelářský trh se zotavuje v oblasti poptávky, ale také v objemu výstavby. Po velmi silném roce 2014 a 2015 očekáváme, že se letos oproti předchozím letům spekulativně postaví značně méně kanceláří a to do objemu 50 tis. m2. To by mělo v roce 2016 značně podpořit investice do stávajících kanceláří, takže by kancelářský sektor mohl obnovit své tradiční dominantní postavení v realitních investicích. Obě poradenské společnosti se shodují, že objem investic do komerčních nemovitostí dosáhne cca 2 mld. EUR.