Praha,
06
Březen
2015
|
00:00
Europe/Amsterdam

UNION INVESTMENT ZÍSKALA MAJORITNÍ PODÍL V PALLADIU

CBRE se podílela na největším obchodu realizovaném v realitním sektoru v historii České republiky

  • Jedná se o největší a nejlukrativnější transakci multifunkčního/maloobchodního objektu na českém trhu. Rovněž jde o největší obchod v oblasti nemovitostí jako takových, který byl kdy na území České republiky uskutečněn a o největší transakci ve střední Evropě mimo portfoliových transakcí.
  • Realizace obchodu jako Palladium, nákupní centrum s kancelářemi v centru města, vyžaduje hluboké odborné znalosti, které si CBRE udržuje v rámci všech klíčových segmentů trhu - obchodní centra, maloobchodní prodejny na hlavních nákupních třídách a kancelářské prostory.
  • Tento obchod dále posiluje pozici CBRE na trhu a prokazuje, že společnost je uznávaným poradcem v oblasti nákupních center. Od roku 2011 se CBRE podílela na maloobchodních transakcích v celkové hodnotě přesahující 2 miliardy EUR v České republice a Polsku.

 

CBRE poskytovala poradenství společnosti Union Investment Real Estate GmbH při akvizici majoritního akciového podílu v nejprestižnější nemovitosti na českém trhu, obchodním centru Palladium, kterou získala od společnosti řízené německým investičním manažerem Hannover Leasing se sídlem v Pullachu. Transakce je největším obchodem v realitním sektoru v historii České republiky. Nemovitost sestává z nákupního centra poskytující cca 41 000 m2 prvotřídních maloobchodních prodejen a cca 18 000 m2 kancelářských prostor, pyšní se svým strategickým umístěním a přirozeně prodlužuje pražskou hlavní nákupní třídu Na Příkopě.

Katarína Brydone, Associate Director of Capital Markets společnosti CBRE
"Jsme nesmírně potěšeni, že jsme mohli společnosti Union Investment poskytovat poradenství při natolik důležité akvizici týkající se objektu takového významu. Rok 2015 bude pro Českou republiku významný v oblasti investic do nákupních center, během následujících měsíců proběhne několik velkých obchodů, které započaly již v roce 2014, a další aktiva přijdou na trh v průběhu roku. V současné době registrujeme pro rok 2015 investice do nákupních center, včetně Palladia, ve výši přesahující 1 miliardu EUR, to zahrnuje obchody již uzavřené, ve vyjednávání, na trhu nebo připravované. To by znamenalo objem investic do maloobchodních prostor třikrát vyšší než v roce 2014.“
Katarína Brydone, Associate Director of Capital Markets společnosti CBRE
Jeff Alson, Head of Capital Markets společnosti CBRE
Palladium bylo již dlouhou dobu v hledáčku všech investorů, což jen potvrzuje lukrativnost této nemovitosti. Velmi nás potěšilo, že jsme mohli Union zastupovat v tak prestižní transakci. S investicemi podobného rozsahu a charakteru jde ruku v ruce obrovská odpovědnost. Zbývá jen dodat, že transakce proběhla ve velmi krátkém časovém úseku, na což reagovala CBRE tím, že zajistila silný tým zkušených odborníků, kteří jsou schopni poskytovat poradenství ve všech potřebných oborech."
Jeff Alson, Head of Capital Markets společnosti CBRE