Prague,
15
Listopad
2019
|
09:25
Europe/Amsterdam

První hala v Panattoni Parku Cheb South patří mezi nejvýznamnější investice Real Digital

Stavitel průmyslových zón Panattoni buduje v areálu bývalých chebských strojíren distribuční centrum pro společnost Real Digital. Německý internetový obchod potvrdil, že jde o jednu z jeho nejvýznamnějších investic. První projekt v novém Panattoni Parku Cheb South reprezentuje v rámci českého trhu největší nájemní transakci 2. čtvrtletí. Budova o rozloze 27 000 m2 bude vynikat různými technologiemi. Výstavba v těchto dnech dospěla do fáze dokončování hrubé stavby.

Společnost Real Digital provozuje jeden z největších internetových obchodů v Německu. Firma má pobočky v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu, Darmstadtu a Mönchengladbachu. Nabídka zboží zahrnuje přes 15 milionů produktů z více než 5 000 kategorií. Nové distribuční centrum v Panattoni Parku Cheb South bude mít instalováno 600 metrů dopravníkového pásu či třípatrovou skladovací věž tzv. pick-tower, což je patrový regálový systém, který se využívá právě ve velkých distribučních centrech.

„Real Digital si vybral Cheb mimo jiné z toho důvodu, že tu díky revitalizaci brownfieldu nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině. Společnost má udržitelný rozvoj ve své DNA stejně jako my. Neméně důležitá však byla strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním. Projekt je skutečně vyladěný do detailu, ostatně o jeho podobě jsme s Real Digital vyjednávali rok a půl, říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„V Chebu investujeme už více než pět let a musím říci, že se město a i celý Karlovarský kraj neskutečně posunuly a odráží se to i v zájmu investorů. Vždyť Chebsko je dnes jednou z nejatraktivnějších, ne-li vůbec nejatraktivnější lokalitou pro rozvoj moderního průmyslu ve střední Evropě. Speciálně u tohoto projektu je pak nejdůležitějším faktorem navázání na tradici a přeměna prostoru na nový, moderní, se silným geniem loci, které má jen málo průmyslových areálů v České republice,“ okomentoval Milan Kratina, CEO Accolade.

Marek Bíza, Associate Director Building Consultancy společnosti CBRE
Společnost Real Digital je další klíčový nájemce, kterého CBRE do Chebu přivádí. Potvrzuje se, že se jedná o jednu z nejatraktivnějších lokalit v blízkosti německé hranice. Navíc se jedná o projekt, který kombinuje veškeré výhody brownfield developmentu. Dojde zde k odstranění staré ekologické zátěže, nový objekt splňuje přísné nároky certifikace BREEAM a to vše při nulovém záboru zemědělské půdy.
Marek Bíza, Associate Director Building Consultancy společnosti CBRE

„První průmyslová zóna, kterou před čtyřmi lety v Chebu vybudovala Panattoni ve spolupráci s Accolade, k nám přivedla několik významných investorů a vytvořila přes tisíc nových pracovních míst. Jsem rád, že v rámci Karlovarského kraje nabízí právě Cheb nejlepší lokality pro rozvoj moderního průmyslu a logistiky,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.