Praha,
30
Září
2015
|
13:45
Europe/Amsterdam

Deka Immobilien prodala Panorama Business Center v transakci s Mint Investments

Shrnutí

CBRE zastupovala společnost Deka Immobilien, jeden z největších provozovatelů německých otevřených fondů, při prodeji budovy Panorama Business Centre. Skupina Mint Investments, která se zabývá řízením realitních investic ve střední Evropě, dokončila akvizici Panoramy pro svůj uzavřený soukromý investiční fond Mint Fund 8 B.V. Deka spolupracovala s právními poradci CMS Cameron McKenna a TPA Horwath. MINT byla zastupována v této transakci firmou Wilson & Partners.

Panorama Business Center byla postavena v roce 2000 a disponuje 6 800 m2 pronajímatelné plochy a 91 parkovacími místy v podzemních garážích. Panorama se nachází naproti Národnímu muzeu a je v docházkové vzdálenosti od horní části Václavského náměstí. Moderní a dobře udržovaná budova má osm nadzemních a tři podzemní podlaží. Panorama je držitelem certifikátu systému hodnocení komplexní udržitelnosti budov BREEAM In Use Good. Se současnými sedmi nájemci je aktuální obsazenost přibližně 60 %.

Tomáš Jandík, Associate Director Capital Markets společnosti CBRE
Tato transakce je příkladem rozdílných  investičních požadavků na poměr rizika a výnosu u velkých institucionálních fondů na jedné straně a u zkušených tuzemských investičních manažerů na straně druhé.
Tomáš Jandík, Associate Director Capital Markets společnosti CBRE
Vítězslav Doležal, Senior Investment Analyst, Capital Markets společnosti CBRE
Bylo nám potěšením zastupovat společnost Deka v tomto strategickém prodeji, který rovněž vytváří velkou příležitost pro kupujícího budovu nadále zhodnotit.
Vítězslav Doležal, Senior Investment Analyst, Capital Markets společnosti CBRE

CBRE zaznamenala v roce 2015 relativně nízké investiční objemy a transakční aktivitu v segmentu kancelářských prostor. Tato skutečnost je důsledkem chybějícího kvalitního produktu, současné rozsáhlé spekulativní výstavby a zvyšující se neobsazenosti. Plánovaná výstavba kancelářských prostor pro rok 2016 výrazně poklesla pod hranici 50 000 m2, a to přesně v době, kdy se zrychluje růst HDP na více než 4 % a kdy se očekává výrazné zlepšení neobsazenosti, což by mohlo vést ke zvýšení investičních objemů v segmentu kancelářských prostor v průběhu roku 2016.