Prague,
26
Červen
2017
|
09:28
Europe/Amsterdam

PFM-Group změní brownfield v Kuřimi v podnikatelský park

Společnost PFM-Group dnes položením základního kamene odstartovala výstavbu moderního podnikatelského parku v průmyslové zóně v Kuřimi. Areál SmartZone, který vznikne na ploše dříve využívané k ukládání slévárenských písků, nabídne zájemcům 10.000 m2 vysoce variabilních prostor využitelných pro kanceláře, showroomy a navazující výrobně-skladové zázemí. Slavnostního poklepání základního kamene se kromě představitelů společnosti PFM-Group zúčastnil i starosta Kuřimi Drago Sukalovský a řada dalších VIP hostů.

Sebastian Kovačič, Consultant Industrial & Logistics společnosti CBRE
SmartZone Kuřim je pozitivním příkladem revitalizace brownfieldů; technické standardy i architektonické řešení poskytnou moderní a atraktivní prostory. Jsme rádi, že tato nová zóna vzniká v blízkosti Brna vzniká a že ji můžeme nabídnout našim klientům.
Sebastian Kovačič, Consultant Industrial & Logistics společnosti CBRE

SmartZone patří k nemnoha pozitivním příkladům, kdy nově budované komerční areály nezabírají obdělávané zemědělské plochy, ale využívají tzv. brownfieldů - pozůstatků po průmyslové výrobě v minulosti. SmartZone v Kuřimi revitalizuje prostor zpustlého odkaliště písků, dříve používaných místní slévárnou k otryskávání odlitků.

„Jsem rád, že se nám daří vdechnout nový život lokalitě, která dosud byla spíš skvrnou na tváři kuřimské průmyslové zóny. Z pozemku zarostlého náletovými dřevinami a kopřivami, vznikne nejmodernější podnikatelský park severně od Brna,“ vysvětluje Petr Prokš, předseda představenstva PFM-Group. „Je to plně v souladu s naší dlouhodobou strategií vdechovat nový život starým a nevyužívaným průmyslovým plochám a objektům,“ dodává Prokš.

Využití brownfieldu, jedné z posledních volných ploch průmyslové zóny Kuřim se setkalo s pozitivním přijetím i u představitelů města.

„Myslím, že podporou tohoto projektu vycházíme vstříc požadavkům na rozvoj trvale udržitelného podnikání. Pokud mohu posoudit schválené plány předložené investorem, získá Kuřim v projektu Smart Zone nejen nová pracovní místa, ale i architektonicky zajímavý areál plný zeleně, citlivě zasazený do prostředí,“ oceňuje projekt starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

Podnikatelský park Smart Zone, realizovaný podle architektonického návrhu Vladimíra Bruckera, nabídne zejména menším a středním firmám vysoce variabilní zázemí pro výrobu, obchod, kanceláře i sklady. 10.000 m2 plochy ve dvou, energeticky úsporných halách (PENB "B") je možné libovolně rozčleňovat na jednotky od 330 m2 do několika tisíc m2, přesně dle požadavků zákazníka. Vysoké požadavky, které kladl investor na komfort a příjemné prostředí budoucích nájemců, vedly k vytvoření atraktivního designu obou budov, které jsou, spolu s dostatkem parkovacích stání, citlivě zasazeny do množství nově vysazované zeleně.

„Víme, že dobrý pracovní výkon je podmíněn i takovými ‚maličkostmi‘, jako je esteticky dokonalé prostředí, nebo uklidňující vliv zeleně. Proto jsme se pro naše zákazníky snažili vytvořit v okolí řeky Kuřimky prostor, kde budou mít pro své podnikatelské záměry doslova ideální podmínky,“ uzavírá Petr Prokš.