Prague,
29
Březen
2019
|
13:29
Europe/Amsterdam

Pražský komplex Waltrovka koupila společnost GLL Real Estate Partners

Společnost Penta Real Estate prodala kancelářský komplex Waltrovka v pražských Jinonicích s pronajímatelnou plochou 80 tisíc metrů čtverečních mnichovskému správci realitních fondů GLL Real Estate Partners (GLL), jenž je členem skupiny Macquarie Group. GLL na transakci pracovala společně se společností LB Asset Management, která zastupovala jihokorejského investora Hanwha Investment & Securities. Velikost transakce přibližně 250 milionů eur je pro český trh výjimečná. Společnost CBRE zastupovala kupce GLL.

Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE
CBRE se dlouhodobě podílí na úspěchu areálu Waltrovka, neboť  přivedla celou řadu významných nájemců. Díky těmto zkušenostem jsme byli ideálními partnery pro GLL a jejich korejského investora. Jedná se o největší kancelářskou transakci, jakou ve střední a východní Evropě investor z Jižní Koreje, kdy udělal.
Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE

Komplex Waltrovka, který sestává z budov Aviatica, Dynamica, Mechanica I a II a Walter, vznikla v letech 2015 až 2018. Kanceláře mají pronajaté společnosti z různých sektorů, jako jsou Johnson & Johnson, Oracle, Sberbank, Strabag, Amrest nebo Astra Zeneca. Projekt získal několik domácích i mezinárodních realitních ocenění včetně CEE Quality Awards za nejlepší developerský projekt roku 2016 ve střední a východní Evropě.

Společnost CBRE se na projektu podílela už od jeho vzniku. Zprostředkovala vůbec první pronájem kanceláří firmě Oracle, zastupovala i nájemce jako Johnson & Johnson. Poradenský tým CBRE Building Conslutancy řídil výstavbu interiéru a vybavení kanceláří nájemců a také stavební dohled budovy Mechanica I, kterou si pronajímá exkluzivně společnost Johnson & Johnson.