Praha,
02
Prosinec
2013
|
00:00
Europe/Amsterdam

PRAŽSKÁ KANCELÁŘ CBRE VYBÍRÁ PENÍZE PRO LIDI V POVODNĚMI POSTIŽENÝCH FILIPÍNÁCH

Pravidelná charitativní akce C-Blue day se letos konala ve středu 20. listopadu 2013. V tento den zaměstnanci společnosti CBRE ve spolupráci s UNICEF získávali finanční prostředky pro lidi v nouzi.

CBRE Unicef

C-Blue day je společná kampaň mezi zaměstnanci v zemích EMEA. V tento den jsou všichni vyzváni, aby přišli oblečeni v modré barvě (barva UNICEF), čímž se na jeden den proměníme v modrou společnost. Ti, kteří měli oblečení v modré barvě, přispívali minimální částkou 50 Kč, ostatní byli vyzváni, aby darovali 70 Kč a více.

V pražské pobočce CBRE jsme jednu ze zasedacích místností proměnili v show room UNICEF, kde si zaměstnanci mohli prohlédnout, co bude za vybrané peníze nakoupeno. Jednalo se např. o tablety na čištění vody nebo vysoce kalorické arašídové máslo, které jsme měli možnost i ochutnat. Na konci dne bylo v kasičce 5.600 Kč!

Na fotografie si můžete podívat zde!

V loňském roce se v této kampani v zemích EMEA vybralo úžasných 20.000 € k vybudování 20 škol na Madagaskaru, které jsou odolné vůči cyklonům a chrání tak tisíce dětských životů. V letošním roce bylo původně zamýšleno pokračovat ve výběru peněz pro Madagaskar, ale protože mezitím byly Filipíny zasaženy ničivými povodněmi, rozhodli jsme se spolupracovat s nadací UNICEF právě na tomto projektu. Dne 8. listopadu 2013 bylo katastrofou zasaženo přes 13 milionů lidí, z nichž více než 5 milionů byly děti.

UNICEF zajišťuje vodu a sanitární a hygienické potřeby pro rodiny v postižených oblastech. Poskytuje také potraviny podvyživeným dětem.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s UNICEF na tomto projektu a doufáme, že tím pomůže Filipínám zotavit se z této přírodní katastrofy co nejdříve.