Prague,
24
Květen
2017
|
10:18
Europe/Amsterdam

CBRE: Prologis prodal logistický park v Ostravě

CBRE, která transakci zprostředkovala, se stala lídrem v investičním poradenství v industriálním sektoru

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zastupovala společnost Prologis při prodeji logistického parku v Ostravě, který získala společnost CBRE Global Investors. Logistický park nabízí 65 910 m2 moderních skladových a kancelářských prostor. Umístnění parku u dálnice D1 je pro české společnosti strategické, neboť umožňuje centrálně spravovat středoevropský trh. Park je v současné době plně obsazen pěti nájemníky: Geis, AT Computers, B2B Partners, Booklogistics a Pyro Moravia. Za posledních 12 měsíců bylo do industriálních nemovitostí v České republice investováno cca 1,05 mld EUR, z toho se CBRE podílela na téměř 94 % objemu všech těchto transakcí.

Chris Sheils, Head of Investment Properties CBRE
Investice do industriálního sektoru jsou pro investory velmi atraktivní díky současně rekordně vysoké poptávce nájemců a klesající neobsazeností. Jsem potěšen, že investiční tým CBRE se za posledních šest měsíců podílel na třech významných transakcích: P3 Portfolio, Karlovarská Business Park a Logistický Park Ostrava. Tyto tři velké transakce upevnili naši pozici jedničky na trhu.
Chris Sheils, Head of Investment Properties CBRE

Moravskoslezskému kraji se v industriálním sektoru daří. Od konce roku 2015 zaznamenal tento kraj jeden z největších poklesů míry neobsazenosti v ČR, a to z 10 % na 2 %. V současnosti se obsazenost skladových a výrobních prostor v Moravskoslezském kraji pohybuje na 97,25 %, což je nad celorepublikovým průměrem (95,3 %). O největší pronájmy v prvním kvartálu se postarali Hyundai (5 700 m2) a Gebruder Weiss (3 500 m2). Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji se pohybuje okolo 7 %, což je výrazně nad celorepublikovým průměrem. V kraji se zároveň nachází 61 000 uchazečů o zaměstnání, což je nejvíce v celé České republice a dvakrát více než v Praze. Moravskoslezský kraj tak poskytuje dostatek pracovní síly.

Bert Hesselink, Head of  Industrial & Logistics CBRE
V současnosti je industriální poptávka tažena především výrobními a logistickými společnostmi. Dochází totiž k růstu výrobních a logistických operací, které jsou spojeny se zvýšenou poptávkou právě po výrobních a skladovacích prostorách. Nejen z těchto důvodů jsou proto industriální nemovitosti skvělou investiční příležitostí. Mezi hlavní sektorové tahouny poptávky budou patřit automobilový sektor, logistika a e-commerce.
Bert Hesselink, Head of Industrial & Logistics CBRE