Prague,
27
Červenec
2017
|
14:35
Europe/Amsterdam

Skupina Aerium prodává obchodní centrum Královo Pole

Společnost CBRE, světový lídr v komerčních realitních službách, zastupovala společnost ÆRIUM při prodeji obchodního centra Královo Pole společnosti CPI, české realitní investiční skupině působící ve střední a západní Evropě.

Obchodní centrum Královo Pole postavila v roce 2004 společnost Carrefour a nabízí dvoupodlažní nákupní galerii se 78 obchody a zónou rychlého občerstvení a restaurací o celkové výměře 26 500 m2 hrubé pronajímatelné plochy a 900 parkovacích míst. Hypermarket byl původně provozován společností Carrefour do roku 2007, kdy jej převzalo Tesco.

Královo Pole je největší nákupní centrum v severní části Brna se spádovou oblastí pro 250 000 obyvatel města s nadprůměrnou kupní silou v dosahu přibližně 20 minut. Nákupní centrum nabízí rozvojový potenciál díky platnému stavebnímu povolení na rozšíření o dalších 12 000 m2 hrubé pronajímatelné plochy.

Charles Edouard Castella, jednatel společnosti Aerium, řekl: "Těší nás, že jsme na trh přinesli zajímavou investiční nabídku. Poté, co jsme úspěšně realizovali strategii na správu centra, předáváme obchodní centrum Královo pole v nejlepším stavu do CPI Property Group. Tato jedinečná investice je zajištěna smlouvami, které přinášejí dlouhodobé stabilní příjmy, stejně jako stavební povolení na další expanzi o rozloze 12 000 m2. Těším se, jak bude obchodní centrum nadále prosperovat.“

Peter Wojtusiak, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE
Jsme velmi pyšní, že jsme mohli zastupovat společnost Aerium při prodeji obchodního centra Královo pole a přispěli jsme k vynikajícímu výsledku pro obě strany. Společnost CPI od skupiny Aerium získala prosperující obchodní centrum s významným potenciálem rozšíření růstu a revitalizace, jehož realizací dojde k dalšímu upevnění dominantního postavení tohoto centra na trhu.
Peter Wojtusiak, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE

Tato významná transakce podtrhla profesionální znalosti a služby CBRE v maloobchodním sektoru a marketingu tohoto komplexního aktiva a také přispěla k překročení hranice v objemu maloobchodních transakcí 550 milionů EUR od začátku letošního roku, které zahrnují sedm aktiv. Tím se upevnila pozice CBRE jako velmi zkušeného a jednoho z nejaktivnějších investičních poradenských týmů na českém maloobchodním trhu.