Praha,
10
Červen
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

ČSOB optimalizuje portfolio svých nemovitostí, plánuje jejich prodej

Celková transakce se odhaduje na více než 1 mld. Kč

Společnost ČSOB optimalizuje portfolio svých nemovitostí a plánuje prodej čtyř významných objektů v Praze. Optimalizace portfolia, snižování nákladů a s tím související výstavba nového objektu na Radlické ulici v Praze 5, kterou ČSOB rozšíří svou centrálu, jsou hlavními důvody prodeje. Prodej nemovitostí bude zajišťovat společnost CBRE a Knight Frank.

Centrála ČSOB v radlickém údolí byla v roce 2008 oceněna zlatým certifikátem v mezinárodně uznávaném hodnocení ohleduplnosti k životnímu prostředí LEED, které z ní dělá největší administrativní budovu splňující komplexní ekologické požadavky v Evropě. Certifikaci LEED obdržela jako první v republice. Získala také řadu dalších architektonických ocenění. Společnost ČSOB se rozhodla využít pro další integraci svého ústředí pozemky v Radlicích, v současné chvíli probíhá další fáze přípravy výstavby ekologicky a architektonicky jedinečného komplexu. „Právě probíhající projekt výstavby nové budovy ČSOB, ale i v minulosti realizované úspěšné prodeje některých nemovitostí, stojí za rozhodnutím společnosti prodat tyto čtyři nemovitostní celky v Praze,“ říká Daniel Rubricius, ředitel útvaru Nemovitosti a investice ze společnosti ČSOB.

Nabízené pražské nemovitosti, jejichž celková hodnota se odhaduje na více než 1 mld. korun, nabízejí kolem 38 000 m2 podlahových ploch. Nemovitosti se nacházejí v lokalitách Kateřinská 40 (Nové Město), Na Pankráci 310 (Pražského povstání), Roztylská 1 (Chodov) a U průhonu 56 (Holešovice).

„Jedná se o velmi zajímavou kombinaci různých druhů nemovitostí, které jsou atraktivní pro různé typy investorů,“ komentuje nabídku Jan Hospodář, Director Sales & Acquisitions společnosti CBRE. Transakce by měly být ukončeny ještě v letošním roce: „Chceme oslovit zejména narůstající skupinu českých investorů, ale samozřejmě i etablované zahraniční subjekty,“ dodává Hospodář.

Společnost ČSOB prodávané objekty bude i nadále částečně využívat. Po prodeji nemovitostí, až do dostavby a přestěhování do nového objektu na Radlické, si bude ČSOB zpětně pronajímat plochy v budovách Na Pankráci a U Průhonu. Část prostor v objektu Na Pankráci bude i nadále využívána jako pobočka.