Prague,
30
Listopad
2017
|
14:34
Europe/Amsterdam

Triuva opětovně vstupuje na trh koupí kanceláří Five

Objem investic v ČR v roce 2017 bude až 3,3 mld. EUR

Společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb, zastupovala při prodeji administrativní budovy Five kupujícího společnost TRIUVA Kapitalverwaltungsgesellschaft mbH se sídlem ve Frankfurtu. Prodávajícím je developerská společnost Skanska Property Czech Republic. Prodej administrativní budovy Five je jednou z největších transakcí na českém kancelářském trhu v tomto roce. Mezi největší uzavřené kancelářské transakce letos patří prodej Škodova paláce v centru Prahy, kancelářského komplexu Futurama na Invalidovně, Blox v Praze 6 a Oasis Florenc. Neobsazenost kancelářských prostor v Praze se nyní pohybuje mezi 7-8 %, nepřetržitě klesá už od roku 2014 a nyní tak dosáhla nejnižších hodnot od roku 2007, a to zvyšuje atraktivitu investic do kancelářských budov. Investice do kanceláří by letos měly představovat 30-40 % z celkového objemu investic do nemovitostí.

Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE
Jsme rádi, že jsme mohli zastupovat investora Triuva při jejich opětovném vstupu na pražský kancelářský trh poté, co jsme s nimi v roce 2016 úspěšně prodali jejich předcházející portfolio kanceláří. Budova Five je poslední dokončená administrativní budova developera Skanska, která udává nový benchmark kvality kancelářských budov v regionu CEE. Jsem si jistý, že Five je správným dlouhodobým přírůstkem v Triuva portfoliu. Tato akvizice potvrzuje trend, že český realitní trh zažívá velmi silnou poptávku investorů. Očekáváme, že tento rok celkový objem investic bude až 3,3 miliardy EUR.
Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE

Five je nový kancelářský projekt představující technologicky vyspělé a inovativní prvky a jehož pokročilá udržitelná řešení jsou základem certifikace LEED Platinum. Nemovitost nabízející 14 400 m2 je již ze 100 % pronajata. MSD IT Global Innovation Hub, součást společnosti Merck & Co Inc., globální lídr v oblasti zdravotní péče a jedna z největších farmaceutických společností na světě, obsadila 80 % budovy. Zbývající prostory jsou pronajaty společnostem Roche Diagnostics, EBM Group, U1 a Sodexo. Five se nachází v blízkosti pražského Anděla, jedné z nejrušnějších a nejžádanějších kancelářských a maloobchodních lokalit v Praze.