Prague,
16
Červenec
2018
|
10:49
Europe/Amsterdam

Vapiano - největší letošní pronájem prostor v ulici Na Příkopě

Společnost CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, zastupovala vlastníka nemovitosti AEW Europe v exkluzivní lokalitě Na Příkopě 21. Na hlavní pražské nákupní třídě otevřela tak zcela nová provozovna restauračního řetězce Vapiano, jež je zároveň největším novým nájemcem, který v letošním roce v ulici Na Příkopě přibyl. Návštěvníci si tak mohou „bez spěchu a starostí“ užít skvělou italskou kuchyni v samotném srdci Prahy.

Tomáš Beránek, Head of High Street Retail and Tenant Representation společnosti CBRE
Oblast gastronomie, zejména v podobě moderních restaurací ale i rychlého občerstvení, byly v minulém roce podle našeho průzkumu SCI* vůbec nejrychleji se rozvíjejícím segmentem nejen v nákupních centrech, ale i v samotných nákupních lokalitách. Kvalitní, zdravé a jednoduché stravování je aktuálním trendem. V CBRE jsme hrdí, že jsme mohli zprostředkovat největší letošní pronájem prostor v ulici Na Příkopě. Je výborné, že společnost AEW Europe, ve své budově umožnila otevření, tak moderní restaurace jako je právě Vapiano.
Tomáš Beránek, Head of High Street Retail and Tenant Representation společnosti CBRE

Německý řetězec samoobslužných restaurací Vapiano vznikl v roce 2002 a od roku 2004 začal s expanzí do dalších zemí. Pro pobočky jsou typické výrazné designové prvky připomínající středomoří, při přípravě jídel je pak kladen velký důraz na kvalitu a čerstvost surovin i na přípravu pokrmů jako jsou těstoviny, omáčky či pizza přímo v provozovně. V Praze byla první restaurace Vapiano otevřena v květnu 2017. V pořadí třetí pražské Vapiano naleznou zákazníci v ulici na Příkopě 21, v 1. patře Nákupní Galerie Myslbek.

*Průzkum Shopping Centre Index (SCI) sestavuje společnost CBRE v Česku již od roku 2013. Z čísel za loňský rok vyplývá, že segment potravin a nápojů rostl, zejména přispěním provozoven rychlého občerstvení, meziročně o více než pětinu (20,2 %). Růst tohoto i dalších segmentů (prodej elektroniky +11,4 %, služby +10,9 %) podpořil také nárůst cen nájmů o 5 % (oproti 0,5 % v roce 2016). Více o průzkumu SCI si můžete přečíst v samostatné tiskové zprávě z června 2018.

O síti restaurací Vapiano

Chi va piano va sano e va lontano je staré italské rčení, které nám říká, že kdo žije s lehkostí, v pohodě a nedělá si zbytečné starosti, prodlouží si život a zachová dobré zdraví. Ve Vapianu bereme tuto moudrost jako motto. Snažíme se podle něj žít den co den. Každý vapianista po svém. Především se však snažíme, aby si u nás pohodu a bezstarostnost užívali zákazníci. Je tomu tak už od 22. října 2002, kdy byla v německém Hamburku otevřena úplně první restaurace Vapiano. Pohoda u jídla z kvalitních čerstvých surovin je „nakažlivá“, a tak se po dvou letech Vapiano vydalo do světa. Zrodil se stejnojmenný řetězec franšízových restaurací. Dnes už můžete zajít do 191 Vapian v 32 zemích na 5 kontinentech. A stále přibývají, abychom vám byli stále blíž. Zdroj: https://cz.vapiano.com/cz/o-nas/nas-pribeh/